Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Google Authenticator alkalmazá...

Google Authenticator alkalmazásban beállított hitelesítések kulcsai exportálhatóak backup miatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Google Authenticator mobiltelefonos alkalmazásban a kétlépcsős hitelesítés során beállított kulcsok valahogyan exportálhatóak, lementhetőek biztonsági okokból? (akár mobiltelefon sérülés akár bármi van, csak egy import és nem veszett el a kulcs).

2022. jan. 30. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott van benne a három pontos menüben fiókok áthelyezése vagy ilyesmi, azon belül van export/import, de amúgy ettől független érdemes többféle kétfaktoros módszert is megadni.
2022. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahol csak ez az egyetlen van és kulcs elveszik, ott nincs mit tenni és még a bekapcsolása előtt körbe akarnám járni a témát, tartanék tőle hogy pont a nagy biztonság miatt még magamat is lehetetlen helyzetbe hozom az esetleges kizárással...
2022. jan. 30. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Örülök hogy van még gondolkodó ember, aki utánanéz a dolgoknak :)

Javaslom nézz szét még ilyen alkalmazások terén, van egy pár.

Persze én mindegyikben találtam legalább 2 súlyos kellemetlenséget/hibát, de szerintem bármi jobb mint a guglis meg ilyen cuccok.

Én most androidra az Aegis-t használom (Fdroid-on fent van), Windowsra pedig a KeePassXC-t használom.


Kulcsszó kereséshez: TOTP ( [link]

2022. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: tudsz hw kulcsot venni, de nem próbáltam, itt egy általános leírás:


[link]


Másrészt ki is tudod nyomtatni a kulcs kódját, és elrakhatod vész esetére, jó hosszú tagolt kódsor lesz.

2022. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Attól tartok, hogy olyan oldalhoz nem lehet se hardverkulcsot se mást használni, amely kétlépcsős azonosításként a kérdésben írt szolgáltató alkalmazására hivatkozik.

2022. jan. 31. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:

"Attól tartok, hogy olyan oldalhoz nem lehet se hardverkulcsot se mást használni, amely kétlépcsős azonosításként a kérdésben írt szolgáltató alkalmazására hivatkozik."


De lehet!!!

A szabvány az szabvány, akárhogyan is adják elő.

A gugli természetesen úgy fogalmaz, hogy nincs más lehetőség, pedig van bőven. És azért csak a g authenticatort emlegetik, mert az átlag együgyű tartalomfogyasztó (esetleg célközönség) belekavarodhatna abba, ha több dolog közül kéne választania, vagy valami ilyesmi.


A lényeg hogy az általam (#3) írt dolgok "mindennel" működnek.


Hardveres kulccsal nem vagyok képben.

2022. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!