Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tényleg annyira lehelet...

Tényleg annyira lehelet védeni egy Gmail fiókat hogy csatlakoztatni kell egy pendrivet?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2022. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen biztonsági megoldások nem létezik?
2022. máj. 6. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És miért nem?
2022. máj. 6. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert nem és kész. Ha ennyire érdekelne, már keresnéd magadtól a választ.
2022. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. :D
2022. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyanítom, "pendrvie" alatt az USB hardverkulcsot érted.

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen opció GMailben. Persze, lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan, de tudtommal (egyelőre legalábbis) nincs.

Ellenben van két faktoros azonosítás.

Sőt, hadd ne mondjam, néha enélkül be sem enged. Nem egyszer szopatott már meg, hogy a saját fiókomba nem tudtam a munkahelyi gépemről belépni, mert egyszer a tabletemre küldött kódot, és ragaszkodott hozzá, hogy azt írjam be, vagy menjek a náthásba, máskor meg - pont, amikor a tabletem nálam volt, de a telómat otthon felejtettem - a telefonomra küldött egy kódot, és azt követelte, hogy írjam be. A "más lehetőségek"-re kattintva meg kb. elküldött a susnyásba. Szóval... amikor még a fiók saját felhasználójától is megvédi a rendszert, akkor azt hiszem, felesleges egyéb megoldásokon erőlködni. :D

Egy jó jelszó, meg két faktoros azonosítás, és kész.

2022. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Használható a Gmail a YubiKey-vel, szerintem Kérdező erre gondolt, hardverkulcs, csak "pendrive"-nek nevezte...

Kérdező: keress rá és nézz utána, leírják miképpen működik.

2022. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!