Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Samsung 860 EVO garanciához...

Samsung 860 EVO garanciához kell a doboza?

Figyelt kérdés
Ismerősöm szerint kell hozzá a doboza, hogy érvényesíteni lehessen a garanciát, ami jelen esetben 5 év gyártói. Számla megvan. Kell hozzá vagy nem? Előre is köszönöm a segítséget!

2022. máj. 18. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A készülékre, és tartozékaira vonatkozik a garancia. A csomagolás nem tartozik bele.
2022. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értelmezem, akkor elég a számlát bemutatnom?
2022. máj. 18. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell. Számla kell, és nem gond, ha megvan a jótállási jegye is.
2022. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csomagolás nem kell. Viszont átverős ez a garancia dolog. Sok eladó nem vállalja magára a hosszú gyártói garanciát.


Én jártam úgy Kingston SSD-vel 3 év gari volt kb. 1,5 év után meghalt. És közben emelkedtek az árak nem is kicsit. 17 000 Ft helyett ugyanaz már 27000 Ft volt és ki kellett fizetnem a különbözetet, hiába volt garis.


Úgy cserélték volna ingyen ha kiküldi a gyárnak ott bevizsgálják, majd ha gyár küld csere darabot akkor azt megkaphatom. ez a folyamat akkor az üzlet elmondása szerint 3-4 hónap lett volna.


Szóval bele mentem, hogy fizetek, mert nem tudok 3-4 hónapot várni.


Mindamellett írtam a fogyasztó védelemnek üzlet címe nélkül egy állásfoglalást kértem. És Ők is meg erősítették, ha az üzletnek túl nagy lenne a rá fizetés akkor simán megfizetteti.


Persze lehetett volna az is, hogy veszek egy újat arra felrakom a dolgaim boldog vagyok és amikor megjön a csere darab azt eladom. De szerintem a garanciának mégsem erről kellene szólnia még ma sem tudom igazán elfogadni ezt a dolgot.

2022. máj. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shaddark ***** válasza:

- Nem kell a csomagolás.


#4

Szerintem az utóbbival jobban jártál volna.

"veszek egy újat arra felrakom a dolgaim boldog vagyok és amikor megjön a csere darab azt eladom."

Amúgy a garancia, szavatosság és jótállás nem ugyanaz.

[link]

Amúgy szerintem is jogos volt, az működhetett volna még hogy vissza fizetik a vételárát. Ha lejjebb megy azóta az ára, akkor pl. te jársz jobban, ez ilyen.

2022. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!