Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi értelme van IP-cím listát...

Mi értelme van IP-cím listát vezetni egy honlapon? A lista készítője visszaélhetett valahogyan az adatokkal?

Figyelt kérdés

Találtam egy (vélhetően feltört) weblapot, ahol nicknevek voltak felsorolva. Minden név mellett egy IP-cím szerepel.


A nevek egy videójátékkal kapcsolatos magyar közösséghez köthetőek, ami már vagy 10 éve nem aktív. Az én felhasználónevem is ott van a listán. A játékban nem lehetett privát szervereket létrehozni.


A lista bármiféle kontextus és magyarázat nélkül van jelen a weblapon, nem illik bele a honlap tematikájába (nincs köze az adott játékhoz).


Mi lehetett a lista készítőjének a célja?



2022. máj. 30. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ég világon semmi.
2022. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, már csak azért sem, mert 10 éve még a lakossági IP-címek 90%-a 1-2 naponta változott.
2022. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennek szerintem akkor van értelme, ha mondjuk valamilyen oldalon különböző tartalmakat, szövegeket osztasz meg. Ha feltöltesz valami nem legális dolgot, akkor az utolsó IP címedről visszakövethető vagy (a hatóságok számára).

De hogy itt mi értelme, vagy miért csinálták arról fogalmam sincs.

2022. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami amatőr gamer hackerkedhetett, és gyűjtötte a játékostársainak IP-it.
2022. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!