Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes, a böngészőt, úgy...

Érdemes, a böngészőt, úgy futtatni, mint ahogy az Internt Explorer fut, védett módjában?

Figyelt kérdés
Mármint, arra volnék kíváncsi, hogy bármi problémát okozhat e, ha olyan linkre kattintok, ami veszélyes kódot tartalmaz, fertőzött email címek, bármi ami problémát jelenthet a tudtomon kívül, és, hogy ez megakadályozná e azt, hogy az a vírus ami a tudtomon kívül elindul, mihez fér hozzá.

2022. jún. 7. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

"a böngészőt"


Imádom az ilyen konkrét kérdéseket, kellemes kihívás a kristálygömbömnek.

2022. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A böngészőt, mert alapból normál felhasználói jogosultságokkal fut, ami hozzáfér, a normál felhasználói jogosultságokkal rendelkező fájlokhoz, de ha lejjebb viszem ezt a jogot, a böngésző mappájánál, a gyorsítótár mappájánál, a letöltések mappánál, akkor azokat elfogja érni, de a többi fájl-t nem.


...


Nos hát, elárulnád, miért idézőjelezted ki? Szerintem semmi rossz nincs a kérdésembe.

2022. jún. 7. 18:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy nincs olyan, hogy a böngésző.
2022. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor, legyen úgy, hogy az Opera.exe-t. De mint böngésző, mindegyiknél lejjebb vihető ez a jog, és az, amivel indulni fog.
2022. jún. 7. 18:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak, hogy mennyire érdemes e, vagy én vagyok túl paranoiás.
2022. jún. 7. 18:06
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"De mint böngésző, mindegyiknél lejjebb vihető ez a jog"


Tényszerűen hamis állítás, mindegy.


"lejjebb vihető ez a jog"


Amiben lehet, mindegyik különbözően valósítja ezt meg.


"Csak, hogy mennyire érdemes e, vagy én vagyok túl paranoiás."

Abszolút felesleges. Az üldözési mániádat meg kezeltetni kéne.

2022. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az integritási szintről beszélek. Ami alapból, Normal, de Low-ra viszem le, tényszerűen igaz állítás, feltéve, ha a hozzá kapcsolódó fájlokat, rendszerleíró kulcsokat, és azok integritási szintjén is egyszintre visszük vele.


Nem kijavítani akarlak, de szeretném, ha elmagyaráznád, miért hamis állítás?

2022. jún. 7. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert nem mindegyikben lehet, azért. Persze, dilettánsoknak lehet magyarázni, csak értelme nem sok van.
2022. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, én ilyen, dilettáns vagyok, ez a szó tetszik :D Na mindegy, köszönöm a válaszokat, beállítottam Low-ra, jól működik, :)
2022. jún. 7. 18:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt lehet operációs rendszer-szintű virtualizációval elérni.

Unix-szerű rendszereknél (Linux/BSD) sok lehetőség kínálkozik

[link]

Windowsnál ott a Sandboxie Plus

[link]

2022. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!