Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A gmail-es postafiókomban...

A gmail-es postafiókomban voltam belépve és már többször előfordult hogy hirtelen kijelölődött az összes üzenet amikor egy vagy több üzenetet bejelöltem törlésre. Lehet hogy másvalaki is be volt lépve és meg akart viccelni?

Figyelt kérdés
Ugyanis perben álltam volt munkáltatómmal és most is készülőben van egy peren kívüli megállapodás, legalábbis ennek az előkészülete. Két éve amikor megszakadt a munkaviszonyom, akkor azzal szivattak hogy beléptek e Facebook-omba és kitörölték a munkahelyi adatokat. Erről rendőrségi jegyzőkönyv van hogy tényleg történt belépés. Persze hogy ki volt az nem derült ki. Kérdésem az lenne hogy kijelölődhet-e magától az összes üzenet, vagy az illető fel akarta hívni magára a figyelmet esetleg? Hogy mutassa, ellenőrzés alatt van a postafiókom. Normális válaszokat várok.

2022. jún. 12. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki más be is lenne lépve a fiókodba, akkor sem látnád az általa elvégzett műveleteket élőben a képernyőn. Hanem amikor frissíted a lapot, akkor töltené be a böngésző az azóta történt változtatásokat.


Gmail esetében a lap jobb alsó sarkában külön mutatja, hogy hány eszközön vagy épp belépve a felületre. Ezen kívül ha bekapcsolod a kétfaktoros hitelesítést, akkor a mobilodra küldött hitelesítőüzenet jóváhagyásával lehetne csak a fiókba belépni. Ezzel a módszerrel akkor sem tudnának belépni a fiókodba, ha ismernék a belépési adatokat és konkrétan a jelszót. Amit nyilván megváltoztattál az előző eset óta, tehát annak a birtokában sem lehetnek.


Ami valójában megtörténhetett, esetleg egy billentyűkombináció vagy félreütés eredménye, amit a Google parancsnak érzékel.

2022. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok, ez az, aki azt állítja, hogy a Tesco a facebookon keresztül teszi tönkre az életét.
2022. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legyél figyelmesebb.

A hibáidat meg fogd rá a nyuszira...

2022. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem szoktam hibázni, nagyon figyelmes vagyok. Nem először fordul elő ilyen. Köszönöm annak aki leírta a ketfaktoros hitelesítést, nem tudtam hogy a gmail-ben is van ilyen. A Facebook-on már be van kapcsolva nekem.
2022. jún. 12. 17:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Kérdezem az első hozzászólótól, hogy ha nem én frissítem az oldalt, hanem a másik fél, miután kijelölte az összes üzenetet, akkor az nálam látható lesz-e? Nem értek hozzá, csak kérdezem, mert szeretném megérteni a dolgot. Ahhoz ugyanis hogy az összes üzenetet kijelölje az ember, ahhoz le kell gördíteni egy menüt és abból kiválasztani azt, hogy mindegyik üzenet ki legyen jelölve. Hát ebben biztos vagyok, hogy én nem gördítettem le ezt a menüt. Mivel vakon, tíz ujjal gépelek, mert van ilyen végzettségem, azt is nehezen tudom elképzelni, hogy megnyomtam volna olyan billentyű kombinációt, amit nem lett volna szabad. Úgyhogy segítsetek hogy hogy lehet ez?
2022. jún. 13. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha két ember használja ugyanazt a fiók egy időben, akkor az "A" ember által elvégzett változással járó művelet (pl. törlés, áthelyezés, címke adása) addig nem fog "B" embernél megjelenni amíg nem frissíti le az oldalt.

Mivel a levelek kijelölése helyileg történik, azt a másik fél amúgy sem látná. Erre jön még az, hogy a fiókodat más nem használta, nem tudja a jelszavát, ha idegen helyről történne belépés akkor a rendszer figyelmeztető üzenetet küldene róla, úgyhogy kizárható hogy bárki is belépett volna a fiókodba.

2022. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5, hogy lásd a változásokat, neked kell frissítened.

Nem kell menüt lenyitni, a fejlécben van egy külön négyzet.

2022. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez kell neked: [link]
2022. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aha tényleg van ott egy négyzet amire egy klikkeléssel kijelölhetők az üzenetek. Amit küldtél linket megnyitottam. Ott azt írja, hogy 28 perce a telefonomon is megnyílt egy munkamenet, pedig hozzá se nyúltam a telefonomhoz.
2022. jún. 14. 04:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, mi az a munkamenet. Nem kaptál esetleg egy emailt akkor?
2022. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!