Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték az instagramom, mit...

Feltörték az instagramom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy szaros alkalmazást ami miatt az emailemre kuldtek egy kódot ,de viszont me, tudok belépni ,mert ezt még régebben csináltam és azóta már más emailem van. Hogyan tudom belépni ,ha az új jelszó kérésénél egy másik e-mailt csatol ami még régibb és annak meg végképp nem tudom a jelszavát

2022. jún. 22. 22:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon ideges vagyok, egy kisebb pánikrohamot is kaptam miatta
2022. jún. 22. 22:29
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Jelszo nelkul cumi van,
2022. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Na-na. Hogy függ össze az email az Instagrammal?
2022. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem törték fel, te adtad meg a támadónak a jelszót, vagy kétes helyen használtad ugyan azt az email-jelszó kombót ami onnan kikerült, a támadó meg bepróbálkozott és bejött neki. Mindkettő user error.
2022. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Szoval, ha se a jelszavadat, se a regisztraciokor hasznalt fiokod jelszavat nem tudod, es jelszoemlekezetokkel se jutsz be, akkor bizony buktad a fiokodat.
2022. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Privában kaptam ezt a nem privát tartalmú üzenetet (a cenzúrákat én alkalmaztam):

"úgy hogy letöltöttem egy k[***]a alkalmazást és meg kellett adnom az instám, viszont az Instagram azt írta adathalászat történt ezért menjek be az emailembe és onnan kapott ellenőrző kódót iejam be ,viszont én elfelejtettem a kódot, mert nagyon rég csináltam ,vagyis nem elfelejtettem hanem én úgy emlékszem hogy [***] amire emlékszem aztán közbe nem enged be."

Ha emlékeznél rá, sem tudnád használni. Az ilyen ellenőrző, visszaigazoló emailek altalában csak meghatározott órán belül használhatók. Új kell. Az email-fiókod jelszavát nem tudod?

2022. jún. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Köhöm. Tipikus esete, aki neten éli az életét:

- Problémája van, ha elszakítják Facebooktól vagy Instragramtól

- nem használ erős jelszót

- bedől az adathalász leveleknek

- nem használ legalább 2 faktoros authentikációt

- nem szinkronizálja a fiókját esetleges változások végett (pl. email cím csere)

... napestig tudnám sorolni.



Én azt szoktam mondani, aki nem védi az adatait megérdemli, hogy pánikba essen... Csak még nagyobb ostobaságot lehet ilyenkor tenni, aztán lehúzni a bajba jutottat...


Információbiztonságot sehol se oktatják az a baj. Mindenki jöjjön rá magától. De mit várunk az olyan embertől, aki nem ért az informatikához és a kutyájának nevét és születési évszámát használja jelszónak? (Sóhaj)

2022. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es . Egyrészt Nem instagrammon élem az életem, de 2017 óta az a fiókom és a legtöbb dolog ott volt. Másrészt nem a kutyám nevét állítottam be, erős jelszavam volt oda, a g-mailommal van a problémám, azt 11 évesen csináltam és nem gondoltam volna, hogy elfogom felejteni azt a jelszót. Segítséget kértem nem kioktatást :).
2022. jún. 23. 15:44
 9/12 A kérdező kommentje:
6-os. Nem, nem tudom az gmailom kódját , ha tudnám nem írtam volna ki.
2022. jún. 23. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
#7 Ehhez még hozzá lehetne a kedvencemet is, hogy közösségi oldalon tárolja a képeit, aztán csodálkozik, hogy elveszik minden, miután feltörik az accountját... És utána csinál egy ugyanolyan accountot pontosan ugyanolyan gyenge védelemmel ellátva. Én azt mondom, hogy az ilyen felhasználókat nem szabad sajnálni, mert saját magunknak okozták a problémájukat. Ennyi, el kell fogadni, hogy elveszett az élete munkája és továbblépni. Majd legközelebb talán jobban vigyáz az adataira.
2022. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!