Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elveszett és megszüntetett...

Elveszett és megszüntetett telefonszám miatt nem tudunk belépni a gmail-be kétfaktoros hitelesítés miatt, nincs másik elérhető eszköz, hogy lehetne visszajutni?

Figyelt kérdés

A gmail gazdája elfelejtette, hogy kétlépcsős (kétfaktoros) hitelesítés van beállítva, így amikor egyszer kilépett, nem tudott visszajutni.

A régi telefonszám nem él, a telefon nincs meg. Máshonnan nem lépett be a gmailbe.

Elég sok fontos cucc van a gmail-ben.

Kerestem a google-ban, hogy mit lehetne tenni, de egyik út sem járható.

Lehet nekik írni valahova, hogy segítsenek visszaállítani?

(ui: ne minősítsetek, nem az én fiókom, csak nekem kéne megoldani)



2022. szept. 30. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valami olyasmit lehet ilyenkor választani hogy "próbáljon más módon bejelentkezni" vagy hasonlót, ekkor fel szokta ajánlani "ellenőrző kérdésekkel" hogy megpróbál meggyőződni a rendszer a fióktulajdonos akar -e bejelentkezni.

"Utoljára használt jelszót gépeld be", "melyik évben hoztad létre a fiókot"...

Az a baj pontosan az opció nevére nem emlékszem, hogy mi volt, vagy "próbáljon más módon bejelentkezni" vagy valami alternatív módszert kínáló megnevezés.

2022. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Argloss ***** válasza:
2022. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeket megtaláltam, és végigjátszottam többször is.

A végén mindig oda lyukad ki, hogy a telefon is kell vagy egy másik eszköz :-(

Annak ellenére, hogy azon a gépen próbálkozom, ami mindig is használva volt gmail-hez.

2022. szept. 30. 19:47
 4/15 DK-s ***** válasza:

Pontosan ugyanilyen szituban próbáltam segíteni egy végső megoldással, ott sajnos már nem sikerült.


A szolgáltató a Vodafone.


Náluk van lehetőség arra hogy ha még csak "átmeneti" megszüntetés alatt van a kártya, vagyis a szám már nem él, de a rendszerből még nem törölték, akkor tudnak rá SMS-t fogadni mert látják a rendszerben.


Vagyis egy elméletileg halott kártyát is látnak, amíg végleges törlésre nem kerül a szám.


Az én esetemben túl sok idő telt el.

2022. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Mi az, hogy átmeneti megszüntetés?

Esetleg arra gondolsz, hogy egy év után még 30 napig fenntartják a hívószámot, csak az egyenleged veszik el. De 30 nap után törlik?

Ez feltölőtkártyás.


Előfizetés esetén a szerződés megszűnésével a megszűnés napján végleg törlik, nem?

2022. okt. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 DK-s ***** válasza:

#5-nek:


Nem.



Ne a felhasználók által használt és elérhető szolgáltatások körét vedd alapul, mert abban tényleg így működik, ahogy leírtad.


De a szolgáltató rendszerében nem akkor kerül törlésre, amikor neked használhatatlanná válik! A Vodafone-nál fél év múlva kerül törlésre a rendszerből. Ha felveszed velük a kapcsolatot (1270), és az operátor még látja a számot, akkor egy másik telóról vagy gépről megpróbálsz belépni a Facebook-odba, ami küldeni fog egy visszaigazoló SMS-t, a "halott" számra.


Az operátor megnyitja az SMS-t (meg tudja), és lediktálja neked.

2022. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 DK-s ***** válasza:

De arra is megkérheted hogy miután leteszed a telefont, megpróbálsz belépni, és a visszaigazoló SMS-t az operátor elküldi neked SMS-ben.


A Vodafone nagyon normális. Ha tudnak, segítenek.

2022. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 DK-s ***** válasza:

Még egy fontos dolog!


Ehhez persze az is kell, hogy igazold magad!


Tehát tudnod kell a "halott" számhoz tartozó ügyfélbiztonsági kódot!


Ő is csak azzal tud belépni! Ha nem tudod, akkor ha akarna, akkor sem tud segíteni!

2022. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, hogy a megszűnt számot próbálom visszaszerezni. Feltöltő kártyával próbálom megigenyelni a szolgáltatótól.
2022. okt. 9. 11:39
 10/15 anonim válasza:

És ilyet lehet?

Ha másnak kiosztották már, akkor nyilván kizárt.

De ha már készült vele SIM kártya és valamelyik üzletben ott van, akkor sem nyilván, mert valaki meg is veheti akár.

Vagy mondjuk egy újságosnál ott van vagy már valaki megvette csak nem regisztrálta még és a fiókjában hever.

2022. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!