Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » GMAIL: ha nincs másodlagos...

GMAIL: ha nincs másodlagos email, telszámot meg nem adnék meg a guglinak, hogyan léphetek be az ismert kódommal?

Figyelt kérdés

A kódom bár elfogadja a gugli, de azt írja, ez nem elég. Szinte biztosan azért akar ennyire azonosítani, mert mostanában az ip címem megváltozott. Van több gugli címem is, amelyhez megadtam másodlagos email-t, az esetben választhattam, hogy avval ellenőriztetem magam és oké volt.


Azonban van olyan gugli címem, melyben nem adtam meg másodlagos email-t, sajnos. Így csak telefonra küldött sms-sel engedne be, HOLOTT elfogadta a password-omat, csak rikácsol, hogy az nem elég neki (nyilván észlelte, hogy nem szokványos ip-ről lépek be, de hát a régi ip-t nyilván nem tudom visszacsinálni, a szolgáltató újat osztott ki nekem).


Telszám nélkül, sms nélkül megoldható valahogy a belépés így, hogy a jelszavamat elfogadja? Egyelőre nem enged be, csak ha telszámot adNÉK, és ezt szeretném kikerülni.


(Egyébként ezt nem minden ilyen gugli mail-lel játssza el, ahol nincs mádodl.mail.)



2022. okt. 21. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

És miért fájna, ha kapnál egy SMS-t?

Vagy te is az a paranoid fajta vagy, aki retteg a kétfaktoros hitelesítéstől, de mellette egy nyíltan kémkedő oprendszert használ, trójaival átitatott, torrentezett, tört szoftvereket telepít, és természetesen Facebookozik is?

2022. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Hát... ez a modern multik átka.

[link]

2022. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves bombagyáros. Ezt a fiókot akkor buktad.
2022. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Jó ideje már ismert, hogy a Google bizony kérdezősködik más elérhetőséged után is. Emellett senki nem kötelez arra, hogy azt használd. Havi 1-2 ezerért akár még saját magad is üzemeltethetsz mail szervert. Igaz, ott azért a telepítéséhez és konfigurálásához ki kell fizetned egy informatikust, de ez jobb esetben pár óra alatt megvan.
2022. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket, kedves kettes! :) Bár, sok reményem amúgy se volt, sebaj.


Kedves első, kettőnk közül ezek szerint te vagy a paranoid. Sőt, előítéletes. Én ugyanis nem windows-t használok. Abban, amit használok, képtelenség tört szoftvert telepíteni rendeltetésszerű alkalmazás esetén, és vírusok hatástalanok rá, találd ki, melyik oprendszerről van szó. FB-t nem használok. És nem paranoia okán.


Tudod milyen okból valójában? Egyszerű. Itt a gyakorin épp abban a topikban írtam ki a kérdést, ez a neve:


BIZTONSÁG. Ami nem paranoia, alap esetben. Csak inkább a magadfajta kötözködők szemében.

2022. okt. 21. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy megfelelően véded a gépedet (tűzfal, antivirus), az biztonság. Az, hogy pl. érzékeny adatokat titkosítva, vagy csak offline tárolsz, az biztonság. Az, hogy egy visszaigazoló SMS-től rettegj, az már paranoia.
2022. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kétfaktoros hitelesítés egy biztonságot növelő (biztonsági) funkció. Saját magadnak mondasz ellen.
2022. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!