Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mostanában egyre durvábban...

Mostanában egyre durvábban terjeszkednek az internetes csalók?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben, de inkább 1-2 hónapban brutálisan megszaporodtak a különféle fiók lopások az ismerőseim körében.

A környezetemben is, de mostanában neten is egyre többször futok bele emberekbe, akiket valamilyen módon megkárosítottak a csalók. Pl. fészbúk, insta, discord, steam stb. fióklopások.

Az elmúlt hetekben én is számtalan emailt kaptam, hol a PayPal, hol az OTP, hol a GLS stb. nevében bombáznak levelekkel, hogy jelentkezzek be mert a bankkártyám/pénzem/csomagom/adataim stb. veszélyben vannak. Van hogy naponta 4-5 ilyen email is érkezik.


Soha előtte ennyi adathalász emailt nem kaptam, ráadásul nem is spam, hanem rendes beérkező üzenet.

Nagyjából 20 éve netezek, de amit mostanában tapasztalok az olyan érzés, mintha 500%-ra kapcsoltak volna a csalók, és soha nem látott tempóval próbálják mások pénzét ellopni.


Ti mit tapasztaltok ezzel kapcsolatban?



2022. nov. 16. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

Nem tapasztalok ilyet.


De én egy nigériai herceg vagyok, rendelkezem $500.000.000 bankban, és szeretném átutalni te. Kérlek mielőbb válasz!

2022. nov. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!