Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ebben az esetben lehet baja a...

Ebben az esetben lehet baja a laptopnak?

Figyelt kérdés

Mindig problémám volt a laptop processzor hőmérsékletével, mert játékok során 85-92 fokra is felmelegedett, pedig új laptop. Kutakodtam sok lehetőség után, mire találtam az alábbit:


Vezérlőpult-> Hardver és hang -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> A kiválasztott témánál a Séma beállításának módosítása -> Speciális energiaellátási beállítások módosítása -> Processzor energiagazdálkodása -> Maximális processzorteljesítmény -> Működés telepről / Működés hálózatról -> 100%-ról levettem 80%-ra.


Így maximum 73 fokra melegszik a processzor. Ha ezt a beállítást használom ezentúl, lehet baja a laptopomnak?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2022. nov. 30. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.

Viszont a processzor nem tündérporral működik, áram kell neki.

Ha nem kap elég áramot, akkor bizony csökken a teljesítménye is. Szóval ha érezni fogod, hogy kevés a CPU (pl. multi játékok mikro lagolnak) akkor inkább állítsd vissza az energiagazdálkodást.

2022. dec. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha akár fél évig is így használom, akkor sem lesz baja?
2022. dec. 1. 01:06
 3/4 anonim ***** válasza:
nem lesz baja
2022. dec. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2022. dec. 1. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!