Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A gmail használható még...

A gmail használható még egyáltalán manapság biztonságos email fiókként?

Figyelt kérdés

Nem használok gamil levelezőrendszert, csak ugye enélkül ma már nem lehet sajnos létezni.

Szóval ilyen fél-egy évente ránézek, hogy mi van vele. Most is megnyitom, és elképedve látom, hogy 12.000 üzenet érkezett. Amiből jó eséllyel 11.900 valamilyen csalással kapcsolatos üzenet, ahogy láttam.

Pl.:


"Kedves címzett!


Először is szeretném megköszönni, hogy időt szánt az írásra

ahogy vártam. Ön 500 000,00 EUR (EUR) támogatást kap. Én vagyok

nem szokott írni a

hosszú bejegyzés, de azt hiszem, rövidre fogom. Még mindig találom

nagyon nehéz bemutatkozni, inkább hagyom, hogy más csinálja

hogy nekem François Pinault vagyok, francia állampolgár és üzletember,

82 év, mintegy 33,4 milliárd euró értékben." blablabla


Csak hogy tiszta legyen, én ezt az email címet sehova nem regisztráltam be, szóval fogalmam sincsen hogyan került a csalókhoz.

Na de mindegy is, ezek után hogy kb. fél év alatt ennyi kamu üzenet érkezett, nem spamba hanem rendes beérkező levélként (a spamban "csak" 80 volt, gondolom mert azt magától üríti.) mindennek mondanám csak biztonságosnak nem.


Egyébként már 20 éve Outlook-ot (korábban hotmail fiók) használok, arra jó ha havonta jön 1 kamu üzenet, a többi instant megy a spamba.


2022. dec. 10. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gmail.com egy ismert és elterjedt levelezőszolgáltatás, így elég könnyen rátalálnak a spamrobotok. Pláne, ha nem valami egyedi neved van még könnyebben (vagy már az is segítheti őket, ha egy, a gmail.com-os levélcímeddel kapcsolatban álló levelezési partneredtől összegyűjtik a Te e-mail címedet is). Arról nem is szólva, hogy nem használod, nem tanítod/állítod be a spamszűrőjét, nem állítottál be szűrési szabályokat.
2022. dec. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont 99%-ban spamként vagy veszélyes, adathalász üzenetként jeleníti meg az ilyeneket.
2022. dec. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

#2: A kedves kérdező írja is:

"Na de mindegy is, ezek után hogy kb. fél év alatt ennyi kamu üzenet érkezett, nem spamba hanem rendes beérkező levélként"

szóval a fél év alatt 12000 levél nem a spambe került.


Ha nem tanítod meg/állítod be neki, hogy - számodra - mi a spam, akkor nem fogja tudni/szűrni.

2022. dec. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

"Egyébként már 20 éve Outlook-ot (korábban hotmail fiók) használok, arra jó ha havonta jön 1 kamu üzenet, a többi instant megy a spamba."


Csak én érzem úgy, hogy a kérdezőnek nem sok fogalma van a saját kérdéséről?

2022. dec. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem kapok ilyet, pedig nincs szűrőm, és sok helyen megadtam.
2022. dec. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs egy darab se
2022. dec. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg pont a spamszűrője miatt hagytam ott az Outlookot. Rendszeresen spambe rakott fontos leveleket, hiába nyomkodtam rá, hogy "NEM SPAM", nem volt hajlandó tudomásul venni.


Három Gmail fiókom is van, egy amit már vagy tizenpár éve használok, egy a vállalkozásom miatt (ez kb. 3 éves), egy pedig azért, mert Android fejlesztő vagyok. Egyikre sem érkezik a bejövők közé semmi spam, a spam mappában is csak elvétve. Olyanokat kapok meg, amikre én iratkoztam fel.

2022. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Gmail-en van a legjobb spam szűrés. Te rontottál el valamit (user error), illetve ha nem használod akkor szüntesd meg mert felesleges (ne nézegesd).
2022. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
#4 Meglepődnék, ha egyáltalán tudná, hogy hogyan működik az email.
2022. dec. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!