Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A gmail.hu jelszavam törlődött...

A gmail.hu jelszavam törlődött egy géphiba folytán hogy tudnám felvenni a kapcsolatot telefonon velük hogy megtudjam a jelszavam?

Figyelt kérdés

#jelszó #jelszó visszaállítása #érdeklődés a Gmailról #Gmail telefonos kapcsolat
2022. dec. 27. 20:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy szolgáltató sem adja ki a felhasználók jelszavát, még a sajátodat sem. Egyrészt mert nem tudod igazolni hogy tiéd a fiók, másrészt egy normális szolgáltató sem tárolja el a jelszót - csak az abból képzett titkosított karaktersort -, így lehetőség sincs neked bemondani vagy kiküldeni.

Használd a jelszóemlékeztető funkciókat, valamint tanulva az esetből mindig legyenek elmentve a jelszavak egy jelszókezelő programban, és a jelszó adatbázisról mindig legyen több biztonsági mentés is.

2022. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Az olyan mint a Lastpass? Amit most novemberben feltörtek?
2022. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
sajnos nemadtam meg alternatív jelszó emlékeztetőt ezért nemtudom használni az elfelejtett jelszó funkciót. A fene vigye el ottvolt az összes cim elmentve meg a beszélgető partnereim beszélgetése is. ez egy tragédia nekem.
2022. dec. 27. 21:05
 4/24 A kérdező kommentje:
a felhasználó nevet tudom meg a regnél megadott adatokat is ha tudnék velük telón beszélni letudnánk egyeztetni mindent.
2022. dec. 27. 21:08
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Működési elve ugyanaz, kivéve hogy nem a neten mások gépén tárolod az adatbázist, hanem helyileg csak nálad van meg offline: pl. KeepassXC.

Amúgy a Lastpass feltörésében is csak azok vannak közvetlenül veszélyben, akik hanyagságból gyenge mesterjelszót használtak, mert ott elvi esély van a gyorsabb feltörésükre. A hosszú-nehéz mesterjelszóval rendelkezők adatbázisa hiába szivárgott ki, ahhoz előbb hozzá kell férni brute force-szal, amit nem biztos hogy egyáltalán megéri elkezdeni. De ha sikerülne is, te 1-2 óra alatt kicseréled az összes jelszavad, az ellopott adatbázis tartalma így invaliddá válik.

2022. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
állítólag ez a cég az:A gmail.hu domaint a váci Gedeon nyomdaipari Bt. (Cím: 2600 Vác, Zrínyi utca 9., Cégjegyzékszám: 13-06-038121, a cég képviseletére jogosult: GYŐRI ATTILA GEDEON - forrás: e-cegjegyzek.hu) regisztrálta be a 23VMET Kft-nél.
2022. dec. 27. 21:11
 7/24 A kérdező kommentje:
nekem nemlopták el a jelszavam hanem géphiba miatt nemtudom mivolt a jelszavam.
2022. dec. 27. 21:13
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Örülj neki hogy megszabadultál a gmail.hu fióktól, így most van okod új gmail.com fiókra váltani. 😇
2022. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#6 Senki nem fogja visszaállítani, engedd el.
2022. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy gmail.hu....


Hát... esetleg amit tehetsz, az annyi, hogy írsz nekik egy hivatalos levelet, ha megvan a levelezési címük. TALÁN, ha tudod magadat hitelt érdemlően igazolni, akkor TALÁN adnak neked hozzáférést.

Bár nem tudom, hogy hogyan lehetne igazolni magad? Regisztrációkor nem kérnek semmi személyi okmányt...


Egyébként milyen géphiba? Lehet, meg kellene próbálnod valami PROFI adatmentő szakemberrel visszaállíttatni, hátha sikerül...

Bár nem sok reményt fűzök hozzá.


Ez már eső után köpönyeg, de a továbbiakra pár tanács, hogy ez ne ismétlődhessen meg:

- A jelszavaidat ÍRD FEL! Valami kis noteszbe, amit aztán jól elrejtesz.

- Én a jelszavak elmentését sem javaslom. Túl azon, hogy némi biztonsgi kockázatot jelent, azzal, hogy nem kell rendszeresen leírnod, el fogod felejteni. Így pedig csak idő kérdése, hogy mikor veszíted el mindenhez a hozzáférésedet. (Hacsak nincs az elmentett jelszavakról valami másolatod.) Nem te vagy az első, és sajnos nem is az utolsó, aki így járt. Nagyon kényelmes ezeket elmenteni, de ezzel könnyen ki is zárhatod magad.

- A fontos adatokról legyen (papír alapú) másolatod! Akármennyire is ez "kőkorszakinak" tűnik, azért a papír már nagyon sokszor bizonyított. ;-)

- Én még a levelezőszoftverek használatát is javasolni tudom. Pl. Thunderbird. Az eleve a gépeden tárolja a leveleket, így egy elfelejtett jelszó nem jelenti a levelek vesztét. (Bár a levelezősezrver hibája van, hogy levelek törléséhez vezethet, de azért még így is nagyságrendekkel biztosabb megoldás, mint pusztán a webfelületre hagyatkozni.)

2022. dec. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!