Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az adataitokat hány helyre...

Az adataitokat hány helyre mentitek el?

Figyelt kérdés

A fontos adatokat, mint például a családi fotókat hány helyre mentitek el, hogy az esetleges probléma esetén egy másik helyen is meglegyen? Hova mentitek el, ami megbízható?


Én a Google Drive-ra és pendrive-ra mentettem eddig.



2023. jan. 18. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a számitógépem beépített merevlemezére és még két külsőre mentem az adatokat.

A pendrive nem mondható ebből a szempontból megbízhatónak.

2023. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Ssd-hdd ami nagyon fontos google drive.


Bár hogy az mennyire megbízható...


Volt már olyan hogy 1szerűen nem bírtam belépni a saját fiókomba...

2023. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2 helyre

számitógépen és egy külső merevlemezen.

2023. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Google Drive. Minekután ez 3 gépemre szinkronizál, így kapásból 4 példányban van meg minden egyes fájl. Ezen kívül havi szinten egy külső HDD-re is rászinrkonizálok mindent.
2023. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája:

[link]

szerint legalább 3 példányban ajánlatos tárolni, amiből kettő külön-külön külső meghajtót (alkalmasint merevlemezt, mert annak az ár/tárterület aránya a legkedvezőbb) az adatfeldolgozás helyéhez (a géphez) közel javasolt tárolni, egyet pedig attól távol (ezt nevezik off-site backupnak, ez is lehet - az adatmentés idejére odaszállított - külső meghajtó, a hálózatba felcsatlakoztatott, de más helyiségben levő NAS, saját menedzselésű VPS, felhőtárhely - legutóbbi esetben ügyelni kell a végponttól-végpontig történő titkosításra (vagyis hogy a felhőtárhelyre felkerülő anyagok már a gépeden titkosításra kerüljenek és őgy kerüljenek a felhőbe)).

2023. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fényképezőgépnek megtelik a memóriakártyája, akkor válogatás nélkül, egyből kiírom írható DVD-re. Aztán jön a válogatás. Amiket érdemes megtartani, azt külső merevlemezre, illetve a gépem belsőjére. (4 TB-os adatvinyó, szóval bőven fér rá.) Erről a vinyóról évente csinálok "nagymentést" M-Discre. A tényleg legjobbakat, megemlékezetesebbeket meg papír alapon kidolgoztatom. Azért akárhogy is, de eddig még mindig a papír bizonyult a leginkább időtálló megoldásnak.
2023. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én azon gondolkodok hogy sokadik másolatként visszatérek 8GB DVD+R lemezre is családi fényképek esetén. Hogy elérhető legyen internethiány esetén is és egy Mágneses Impulzus se törölhesse.
2023. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
DVD nem valami jó hosszútávra. Vannak 15 éves gyári műsoros lemezeim amik már szaggatnak. Holott gyári, nem írt hanem nyomott, jobb minőségű kellene legyen, és a dobozában állt, egyszer-kétszer volt megnézve. Ha az időtállóság a cél, akkor a családi képeket ki kell nyomtat(tat)ni.
2023. jan. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
External (külső) HDD plusz felhő!
2023. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
17%
Pendrive.
2023. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!