Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit lehet tenni elfelejtett...

Győzibá kérdése:

Mit lehet tenni elfelejtett user jelszó esetén Linux Mint 21 Cinnamon-ban?

Figyelt kérdés
Csak 1 user volt felvéve a rendszerben.
2023. jan. 23. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Bootolas kozben meg kell fogni, single user mode-ban inditani es siman at lehet irni a felhasznalo jelszavat.


[link]

2023. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Törölni lehet az egészet.
2023. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

1/

Nem tudtam hogy ilyen könnyű feltörni a linuxot...

2023. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 erre azt szoktak mondani, hogy ha valakinek fizikai hozzaferese van a gepedhez, az mar nem a te geped. Amugy ha titkositod a fajlrendszert (illetve az alatta talalhato block device-ot), akkor mar nemikepp nehezebb megtorni, mivel elotte valahogy ki kell kodolni, annak a jelszava viszont nincs sehol se letarolva, es azt a jelszot is csak arra hasznalja a rendszer hogy kinyissa vele azt a tarolot, ahol maga a titkositokukcs van...
2023. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3: Meg fogsz lepődni, de a Windowst is ugyanilyen könnyű. ;-)


#4 pedig rátapintott a lényegre. Fizikai hozzáférés esetén nincs nehéz dolga az embernek.

Ha viszont titkosítod a fájlrendszert, akkor nem sok esélye van feltörni. Viszont egy elfelejtett jelszó esetén neked sem. Ezért nem szoktam az otthoni gépemen soha titkosítani a fájlrendszert. Nem mintha fennállna a veszélye, hogy elfelejteném a jelszót, de mondjuk annak még kisebb a veszélye, hogy valaki besétál a szobámba, és észrevétlenül elviszi a PC-met.

2023. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 es ugyanezt laptopra vonatkoztatva is ki mered jelenteni?
2023. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: Azt hittem a Linux biztonságosabb mint a Windows.

Eszerint tévedtem. 🫤


Amúgy legtöbb gép biosában már ott a lemez jelszó adási lehetőség. Az a legbiztonságosabb (főleg ssdn). (tizenéve csak laptopokban volt elterjedve, ma már asztali gépekben is)

2023. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves 6-os. Laptop esetén is úgyanaz a Windows mint Asztali PC esetén. Úgyhogy laptop-ra is vonatkozik az a bizonyos állitrás.
2023. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 csak egy laptopot kicsit konnyebb eszrevetlenul eltuntetni, pl. ha elviszed magaddal valahova.
2023. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!