Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudom leellenőrizni h...

Hogy tudom leellenőrizni h van-e más Felhasználó a laptopomon rajtam kívül? Nyilván az illetéktelen hozzáférés miatt adódik a kérdés.

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 20:20
 1/5 A kérdező kommentje:

A Felhasználók listájánál nem tudom értelmezni az alábbi kettőt h akkor az micsoda:

Rendszergazda (leírás: Beépített fiók a gép/tartomány felügyeletéhez)

Vendég (leírás: Beépített fiók a gép/tartomány vendégként való eléréséhez)

A fiók le van tiltva gomb mindkettőnél ki van pipálva. Van aggodalomra ok?

2023. febr. 2. 20:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Használja rajtad kívül más is az eszközt? Az illetéktelen hozzáférés alatt ne arra gondolj, hogy valaki távolról egy másik felhasználói fiókot létrehoz és abból hozzáfér a dolgaidhoz. A fiókok személyes fájljai eleve el vannak különítve egymástól, ha a rendszermappákat rendeltetésszerűen használod (pl. a dokumentumokat a Dokumentumok mappába rakod, képeket a Képekbe stb.), akkor az egyik felhasználó nem látja a másik fájljait.


Az illetéktelen hozzáférést nem felhasználói fiókban mérik, mert ha valaki a fájljaidra kíváncsi akkor úgyis a te fiókodba kell hogy belépjen.

Az amit a Windows beállításaiban látsz, pedig normális, és te magad másolod be hogy melyik micsoda, csak értelmezni kell. Ezek az alapértelmezett fiókok, és nem azt jelenti hogy azokat más használja. Főleg ha a géphez nem is férnek hozzá mások, csak te.

Ha vannak is más felhasználói fiókok a gépen, de azt csak te használod, azok megléte nem releváns a kérdésben, hiszen senki nem használja őket. Azok nem fognak a semmiből életre kelni és bármilyen műveletet végezni.

2023. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2es privát laptopomat csak és kizárólag én használom, senkinek nincs hozzáférése. sajnos szervízelés óta fura dolgok vannak: pl gmail levelezésem 2 másik helyen is nyitva van, meg hasonlók. ezért vetődött fel a kérdés bennem h szinkronizálva lehet-e az eszközöm egy távoli géppel, amely látja egyidőben a sajátomon végzett műveleteket.
2023. máj. 9. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy jelszóváltás és a Google fiókból a többi eszközről kijelentkeztetés megoldaná ezt a kérdést. Ha telefonról használod, az is +1 eszköz.
2023. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a gmail nem kínál fel összes eszközről kijelentkezés opciót. már mindent megpróbáltam, egyenként jeleníti meg a bejelentkezett eszközöket ip cím nélkül. a +1 eszköz (a +2-ből) valóban az okostelóm, de kié a másik? mindegy, köszi a hozzászólást
2023. máj. 9. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!