Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírus van a gépemen, mit tegyek?

Vírus van a gépemen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mikor és hogy, pláne hogy jó ideje van egy megszokott rutinom és emiatt nem töltök le semmit, de vírus került a gépre. Amit tudok, hogy azonnal elkezdte a fiókjaim email címet megváltoztatni (pl EA), utána pedig törölte a levelet erről, hogy "ne hagyjon nyomot". Instán is posztolt, meg történetet osztott meg ilyen kriptos dologról, pedig ott 2 faktoros hitelesítésem is van. De a böngészőben be vagyok lépve, így emiatt következtetek arra, hogy a gépen van valami vírus. Szerencsére a Google hamar ki is léptetett az eszközön, így megszűnt a hozzáférése.


A nagy kérdés, hogy hogyan mentsem le az adataim? Nagyon fontos adatok is vannak és viszont minél előbb teljesen formázni akarom a meghajtókat és újra tenni a Windowst utána. De mivel fogalmam sincsen, hogy hol a vírus, mit csinál, így nem mertem elkezdeni lementeni bármit is. A netkábel ki lett húzva, biztos ami biztos.



2023. febr. 3. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Kiveszed a háttértárat a gépből és egy másik gépen lemented ami fontos
2023. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Netet kihuzod net nelkul semmit nem tud csinalni egy ilyen virus csak vigyazz nehogy a virust is atmasold bar en ezek elott ajanlom hogy egy pendrivera masik geprol rateszel egy malwarebytest es raengeded a gepre plusz melle mehet a windows defender virus keresoje is ha ezek nem talaltak semmi talan meg egy eset is mehet ra de ezek atlag megfognak mindent
2023. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem valószínű, hogy vírus volna a gépeden, ez sima fióklopásnak tűnik, valószínűleg megadtad az adatokat egy adathalász oldalon.
2023. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is fióklopás. Velem is megtörtént sajnos.
2023. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy fióklopás. 2 játékba és az EA-ba fiókomba is be akartak lépni. Amíg nem volt bekapcsolva a gép, instán tettek közzé kriptos dolgokat, pedig 2 faktoros hitelesítésem van, de nem jött sms és mégis beléptek. De a belépett eszközök listáján láttam az ismeretlen eszközt belépve és azonnal eltávolítottam. Illetve a Supercell ID-m email címét változtatták meg. (bár az utóbbit évek óta nem használtam) Genshin Impact-hoz is jött kód, de érdekes módon abba nem léptek be. Az emailemben nem történt változás. Amint géphez ültem, hogy intézkedjek, utána emailben rögtön jött a levél, hogy új jelszó lett igényelve az EA fiókomhoz. Aztán pár perc után az email címet is lecserélték és a leveleket a kukába helyezték. Ezután pár perccel a Google ki is léptetett gépről azzal az indokkal, hogy kártékony program futhat. Azóta nem kaptam több levelet és nem is történt változás. Két faktoros hitelesítést használok, ahol tudok, köztük gmailen is. A gépet amióta leválasztottam a fiókról, minden nyugodt. De jelszót is változtattam, biztos, ami biztos.

Lehet aztán csak nekem nem nagy a tudásom és a fiókot lopták el, de én mindent megteszek, amit tudok az adataim védelme érdekében. Haveibeenpwned oldalon is néztem, de nem szivárgott ki semmim sem. Gmailen meg nem jelent meg új eszköz a bejelentkezett eszközök listáján. Az adathalász oldalakat mindig próbálom kerülni, illetve a 3. féltől származó sütik is le vannak tiltva.

2023. febr. 3. 14:23
 6/9 NTBS ***** válasza:
100%
nem biztos, hogy vírus van a gépeden. Inkább adathalászat áldozata vagy.
2023. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 és akkor hijack-eltek? A gmail-t akkor megérteném, hisz ugyanazzal a login session használatával belépnek és akkor nem is jelzi az új eszközt. Viszont instán mégis ott volt egy új eszköz, így nem értem, hogy pontosan miképp juthattak be mindkét helyen
2023. febr. 3. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kattintottal mostanában valami linkre ahol kérte az adataidat? Például rámész a linkre és kéri hogy a folytatáshoz lépjen be a facebook fiokjával. Vagy esetleg bármi gyanús linkre?
2023. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kattintottam semmi ilyesmire. De ha akarnék se tudnék, mivel az már harmadik felet tartalmazna, de nekem meg le vannak tiltva a harmadik féltől származó sütik. Kerülöm is ezeket, ahogy csak tudom, ahol meg kéne adni bármilyen bizalmas infót. Ha nem is bízok meg az adott oldalban vagy csak egyszer szeretném használni valamiért, arra meg van egy ilyen trash email címem, amit ha fel is törnek, egyáltalán nem fájna még akkor se, ha nem tudnék többé belépni oda
2023. febr. 3. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!