Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trójai vírus? Mi lehet ez?...

Trójai vírus? Mi lehet ez? Artalmatlan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bent vagyok Egy discord szeron, amelyen mindenféle játek fel van toltve, le lehet torrentezni. Meg egy tavaly marciusban feltett jatekot toltottem le, terrairat. Letoltottem, kicsomagolasnal megadtam a posztolo altal megadott kodot. Kicsomagolas utan windows defender kiirta hogy veszelyforras, trojai vírus. Bepanikoltam teljesen, futtattam egy ellenorzest, letoroltem mindent ami ehhez tartozik, az avaston is csinaltam vizsgalatot. Semmit nem irtak ki, mondjuk az avast gondolkodott egy csomot 0 szazaleknal.

2023. febr. 4. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni az általad leírtakból, lehet ártalmatlan, simán lehetett a Defender detektálása false positive.

Nem ismerjük az adott Discord szervert, sem az ottani közösséget, sem azt, hogy milyen torrent az, amit letöltöttél.

2023. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szerver neve cheatcore
2023. febr. 4. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mókolt cuccról van szó így simán lehet benne vírus is, de az egyszerű zip vagy rar kicsomagolásnál ritkán tud elindulni.

Valószínűleg a crack fájlt (pl tákolt steam.dll vagy hasonló azonosító szervert szimuláló fájlt) láthatta a Defender vírusnak.

Szóval tehát a géped még szinte biztos hogy nem fertőzött (emiatt legalábbis), de javaslom hogy ne is nagyon tesztelgesd ezeket a vackokat mert tényleg nemtudni.

UI.

Terraria? 2500-3500ft, nehogymár nah! 3 napig nem eszel csokit és megvan az ára :D


M

2023. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Okes, köszönöm!
2023. febr. 4. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
10€-os játékról beszélünk. Ennyire nem kéne már sajnálni a pénzt. Leárazáskor volt 5€...
2023. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

futtasd le ezt, 1000 %, hogy megtalálja a trójaidat.

[link]

2023. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2023. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!