Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire lassítja és mekkora...

Mennyire lassítja és mekkora biztonságot nyújt az Avast Free vírusirtó?

Figyelt kérdés
Nekem bejön ez a vírusirtó, nem zavar a néhai pop-up. Arra lennék kíváncsi mennyire jó a védelme és milyen biztonságos.
2023. febr. 10. 17:50
 1/9 SIDLER22 ***** válasza:
88%

Ma már Windows-hoz nem érdemes vírusirtót használni. Az alap, beépített defender, teljesen jó.


(Amúgy is a vírusirtó arra van, hogy a laikus felhasználó ellen védje a gépet. Ha te értesz az IT biztonsági módszereihez alapszinten, már nem is szükséges kb semmilyen vírusirtó.)

2023. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen fölösleges, csak az erőforrásodat zabálja
2023. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoktam letölteni ismeretlen forrásokból, azért fontos a biztonság része. Meg a programfrissítőjét is használom.
2023. febr. 10. 19:33
 4/9 SIDLER22 ***** válasza:
81%

És minek töltesz le ismeretlen forrásokból?

Mindent elérhetsz a Microfos Store-ban vagy az ingyenes programok hivatalos oldalán. Tört cuccokra gondolsz torrentről? Azokat előtted már úgyis átnézték páran ha népszerűbb regisztrációs oldalról töltesz le.

2023. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Kaptam már be vírust torrentből amikor defendert használtam vagy 5 éve. Abban nem bízom. És van hogy talál az Avast vírust a torrentekben.
2023. febr. 10. 19:41
 6/9 SIDLER22 ***** válasza:
68%
Akkor ezzel meg is válaszoltad a kérdésed.
2023. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Attól még hogy néha talál vírust, nem biztos hogy mindet megtalálja.
2023. febr. 10. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
#1-nek igaza van, win7 óta defendert használok pedig én aztán torrentezek meg szedek le minden honnan mindent is rendesen, az avast meg mindenért is hisztizik + eléggé erőforrás zabáló. Aki nem tudja mi vírusos és mi nem mellesleg nagyon fél ezektől az használja nyugodtan az avastot. Aki meg gyakorlatias és tud különbséget tenni gyanús és nem gyanús oldalak közt annak meg elég a defender, sokszor még az se kell tényleg. (És még a false-positive vírusjelzésről nem is beszéltem)
2023. febr. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%
Avast helyett nagyon jó a mindent védő Eset Internet Security. Igaz, fizetős, de nekem a Defenderhez nincs bizalmam.
2023. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!