Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges hogy nyomon követne...

Lehetséges hogy nyomon követnek valamilyen formában?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben kis hijján beleszaladtam egy internetes csalásba. Az elkövető külföldi és igen profin csinálta amit csinált. Egy Raiffeissen bankos felületű email-el próbálkozott, nagyon hivatalosnak tűnt. Lenyomoztam az IP címet amelyről a levelek érkeztek és bizony rengeteg külföldi komment volt alatta hogy egy profi csalóval van dolgom. Az IP cím minden bizonnyal VPN-es volt. Az illető tudja a tlefonszámomat és egyéb adatokat amivel ugyan nem sokra megy, azóta ha Gmail-es emailt kapok, legyen az baráttól, családtagtól stb. Ennek a csalónak az IP címe szerepel a forrásadatoknál. Különösen az - SPF: PASS a következő IP címmel - résznél. Eléggé aggaszt a dolog itt hogy vajon a nekem küldött e-mailek keresztül emnnek az ő szerverén esetleg gépén is. Szerintetek mit kellene tennem? Egyelőre letiltottam amgam mindenhonnan és a Raiffeisen felé is ment egy figyelmeztetésünk szintén emailben remélem foglalkoznak majd a dologgal.

2023. febr. 12. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűtlen. Az IP cím, ami miatt aggódsz az a küldő LEVELEZŐ SZERVERÉNEK az IP címe, nem pedig a küldőnek magának az IP címe. Vagyis amit látsz, az egy Google levelező szerver.


Azért szerepel minden Gmailes levelednél ugyanaza a cím, mert minden Gmail-ről érkező leveledet ugyanaz a levelező szerver kezeli.

2023. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként valószínű szimplán kiszivárogtak az adataid valahonnan (név, email, telefonszám, stb.) Volt az utóbbi hónapokban nem egy komoly adatszivárgás, de jöhet akár rágebbi szivárgásból is.
2023. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdező hirdetett eladó cuccokat. Vagy saját portálon van feltüntetve.
2023. febr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Profi csaló, persze 😂 Egy nyomorék indiai volt és te ezt hivod profinak? Rólad is sokat elmond.
2023. febr. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Négyből hárman intelligens, normális választ tudtak adni a kérdésemre. Ez sokat elmond szerintem a három illetőről, és arról az egyről is...
2023. febr. 15. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!