Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vezetitek valahol a jelszavait...

Vezetitek valahol a jelszavaitokat, adataitokat?

Figyelt kérdés
Felhőben, gépen vagy valahol dokumentumban vezetitek az adataitokat, hogy nehogy elfelejtsétek? Ha igen, akkor hol? Mi a legbiztonságosabb?

2023. febr. 19. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon el van mentve szinte minden oldal jelszava, egyébként pedig nem adok meg össze-vissza jelszót, csak és kizárólag olyat, amire mindig emlékezni fogok. Nem csak egyet használok, így előfordul, hogy 3. próbálkozásra, de mindig mindenhova be tudok lépni.
2023. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
…egyébként a legbiztonságosabb egy cetli, de a felhőben tárolt jelszavaknak sincs akkora biztonsági kockázata, hogy emiatt félni kelljen. A fontosabb helyeken mindenképpen legyen bekapcsolva a kétlépcsős azonosítás, annál biztonságosabb eljárás nincsen.
2023. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta az Enpass nevű jelszó managert használom. De kismillió alternatívája van, fizetősök és ingyenesek is.

Azért ezt választottam anno, mert ez a jelszavakat nem a saját központi tárhelyén tárolja titkosítva, hanem egy általad megadott - és általuk támogatott - felhőtárhelyre ment. És onnan szinkronizálja az eszközeidre. Pl. ha a laptopomon elmentek ebbe a programba egy jelszót, akkor azt a telefonomon is meg tudom nézni, mert a Drive tárhelyemen keresztül befrissíti oda is.


Természetesen a különböző jelszó managerek számítanak a legbiztonságosabb megoldásnak, az hogy felírod egy kis füzetkébe, vagy egy txt-be leírod, kifejezetten nem jó ötlet.

2023. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Én különösebben nem parázok ilyeneken.


A fontosabb dolgokhoz, meg amihez lehet többlépcsős azonosítás van beállítva. Telefon, e-mail, ujjlenyomat.


Illetve alapból úgy szoktam, hogy idegen gépen inkognitó módban lépek be, nem mentek adatokat. Saját gépemhez meg nem nagyon fér hozzá senki.

2023. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
en a firefoxba mentem az osszeset de az osszes ilyen nagyobb ceg boven eleg biztonsagos egy atlag ember szamara ugye ha jol tudom a firefox is a gepen tarolja a jelszavakat titkositva amit csak akkor old fel ha beirod a mester jelszot
2023. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A KeePass nevű jelszómanagert használom, több platformra is elérhető.
2023. febr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Szöveges fájlokban lementem egy jelszó védet tömöritet állományba. Ennek a tömöritet állománynak a jelszavát megjegyzem. Bár minden belépési jelszavam, a fontosabbak, a fejembe vannak. Olyan rendszert találtam ki hogy megjegyezhetők, mégis erősek legyenek.
2023. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
icloudnak a jelszókezelőjét használom általában, mivel Apple ökoszisztémában vagyok, de KeePasst nagyon tudom ajánlani, elérhető Windowsra, Linuxra, Macre egyaránt. Telefonon pedig ha Android akkor bőven elegendő számomra Google-nak a jelszókezelője, iOS-en meg iCloud.
2023. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!