Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Gmail.com fiókban nem titkosít...

Gmail.com fiókban nem titkosított üzenet. Ez most mi? Többi lent. Elég érdekes szerintem.

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlaton vagyok, és kb. semmi érdekes dologról nem volt szó, meg csak pár üzenetváltás volt intézményi email címre (nem gmailos), én viszont onnan írtam.


A legutolsó üzenetnél meg piros áthúzott lakat van és a következőt írja ki; "A(z) gov.hu nem titkosította az üzenetet.

gov.hu.... most ez komoly, meg arra gondolok amire jól gondolok, megnézték az üzenetet onnan???


Kicsit ez para...Ha jól gondolom.


Most nézte a gov.hu???



2023. ápr. 19. 00:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Meg amúgy már be is fejeztem, és az utolsó üzenet az Intézménytől jött, ahol csak kaptam egy elköszönést, meg jó kívánságot a következő gyakorlati helyemhez, mert itt vgéeztem.


Most ez mi így?

2023. ápr. 19. 00:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Most nézte a gov.hu???"

Nem. A "gov.hu" nem nézte meg a levelezésed, csak a levélfiók gazdája. A Google viszont - az általad aláírt szerződési feltételek értelmében - "elolvasta" a levelezésed és abból - elvileg - anonimizáltan statisztikákat készít, amit a hírdetőinek ad el.


""A(z) gov.hu nem titkosította az üzenetet."

Itt csak arra történt utalás, hogy a gov.hu-s tartományban levő levelezőszerver szokványos, titkosítatlan SMTP-protokollon keresztül kapcsolódott a GMail-hez nem titkosított SMTPS-en ( [link] ).


Ha nagyon félted a privát szférád, akkor használhatsz (/használhattok, mivel a levelezőpartnerednek is használnia kell ezt) végponttól-végpontig tartó titkosítást (szóval az elküldendő levelet a levelezőkliensben már titkosítod a címzett publikus kulcsával, úgy kerül majd elküldésre, majd a címzett a levelezőkliensében a privát kulcsával dekódolhatja azt és vice versa).


Vannak olyan szolgáltatók, akik alapból biztosítják ezt a felhasználóinak - ilyesmi szolgáltatók például:

* [link]

* [link]

* [link]

de a Thunderbird levelezőkliensben:

[link]

is kivitelezhető:

[link]

de van ilyesmi webes levelezőkliensekhez - így GMailhez is - alkalmazható kiegészítő:

[link]

2023. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha biztonságosan akarsz levelezni akkor használj Gpg4win-t. Minden szolgáltatóval, minden levelezőkliensel kompatibilis. A protonnal is, a gmail-el is, a céges levelezőprogrammal is, webmaillel is..
2023. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt ugye Humorba szántad?
2023. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Már csak papírral meg ceruzával tud biztonságosan levelezni.
2023. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: mutasd, vagy nem hiszünk neked.
2023. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit nem hiszel?
2023. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A gov.hu magyar állami oldal. Küldjön be a zsidó csillagot , vagy narancsot!
2023. jún. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki küldjön be?
2023. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!