Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tényleg szükség van egy...

Tényleg szükség van egy spyware és féreg eltávolító programra Windows operációs rendszeren? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Windows 7-es operációs rendszerem és ESET Smart Security vírusirtó van fent a számítógépemen. Sokak szerint ez édes kevés, ajánlanak még egy spyware és féreg eltávolító programot is a számítógépre. Szerintetek is, tényleg muszáj?

És ha igen, akkor melyik program lenne a legmegbízhatóbb és amelyik nem terheli le a számítógépet és nem zavar bele a működésébe? PL.: Spybot Search & Destroy, Spyware Terminator, Spyware Doctor...stb.


2011. máj. 25. 10:28
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem nem. Én legalábbis nem szoktam ilyenekkel tovább zabáltatni a gépem erőforrásait. Az ESS -be meg amúgy is van kémprogramvédelem.
2011. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen profi anti-virus programod van, a spyware, asware, worm bejuthat a gépedbe, ha nem használ az erre specializált programot. A Spybot Search... igen hatékony, és az az előnye, hogy az ingyenes változata is rendelkezik valós idejű védelemmel. (tea-timer bekapcsolásával) A SyperAntispyware és a Malwarebytes Antimalware a két legjobbnak tartott ilyen program, sajnos csak a fizetős változata rendelkezik figyelő védelemmel. De nagyon hatékony, ha sok helyen jársz a neten, és rendszeresen lefuttatod, mert biztosan elcsípi a férgeket, ha vannak.
2011. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legjobb védelem, ha nem látogatsz veszélyes oldalakat.
2011. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vírusirtók kémprogramvédelme = 0

Nem árt, ha fent van valami normális a fentiek közül.

2011. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ez az ESET Smart Security valódi licenszkódos (megvetted

vagy újságkód), naponta többször frissiti magát és minden be van rajta állítva erősre (pl. a kiterjesztett heurisztikája a tűzfala is), akkor nem is tűr meg maga mellett semmit, teljes mértékben ellenőrzése alatt tartja a gépet. Malwarbytest le lehet futtattni néha, de másra nincs szükség normál használat mellett.

2011. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ESET Smart nagyon jó, de ha nem vásároltad meg akkor feltétlenül innen szerezd be a kódokat! [link]

Nem muszáj használnod kémprogram irtót, de nem árt ha havonta lefuttatod a Malwarebyte-ot [link] Az a jó benne hogy nem lassítja a gépet egyáltalán, mert nem állandóan fut hanem csak akkor amikor te elindítod. Spybot is nagyon jó! spyware terminator elrontja az ESET SS-t (kitöröl a programból 1-2 fájlt vagy nem tudom, nekem elcseszte).

2011. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és ügyelj Malwarebyte futtatása előtt mindig frissítsd, hogy "naprakész" legyen!
2011. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, de még mindig nem tudom, hogy érdemes-e vele foglalkozni!
2011. máj. 28. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!