Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb vírus irtó?

Melyik a legjobb vírus irtó?

Figyelt kérdés
Tudom mindenki másra esküszik, de melyik a legjobb, leggyakrabban használt ingyenes vírus irtó? Olyanra gondolok ami nem csak próba verzió hanem teljes és minimum fél évig használható. W7 op. rendszerem van.
2011. aug. 9. 01:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

A legjobb vírusirtó az, ami a legjobban megfelel az igényeidnek.

A leggyakrabban használt ingyenes cím már kevésbé szubjektív (bár, ahány oldal, annyi felmérés) az Avast és AVG között váltakozik. Erős vasra mehet AVG, gyengébb configra Avastot tegyél.

2011. aug. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, most ellentmondok Elsőnek, de pont az avast!-tól tartózkodj jó messzire, azzal mindenkinek gondja van, és az AVG-t se árt kerülni!!!

Avira, Microsoft Security Essentials amikről jókat lehet hallani.

Panda Cloud Free is jó lehet, ha állandó a netkapcsolatod.

2011. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Virusbulletin legfrissebb:

[link]


Ezek alapján: AVG, Avast, Avira, MSE...mindegyik véd, én használtam MSE-t is, Avast van egyik gépen, másikon Avira...igazából mindegyik véd.

2011. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

A tesztek torzítanak.

Nemcsak, mert nem tudjuk, ki fizeti le őket.

A legtöbb teszt nem "életszagú".

2011. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedni akarok, de az átlagjúzer meg aztán végképp nem ad értékelhető képet, nem egy felhasználót láttam akiknél a kifogások hogy fúj, mert nem magyar, fúj mert piros a színe, fúj mert trójait jelez a crackben...utána meg jajj ez szar mert átengedi a vírust (amit 90%-ban a felhasználó maga okéz le, hiába vinnyog az a szerencsétlen vírusírtó)....én igazából az internetezés/géphasználat szabályainak betartására esküszöm...ha a júzer kicsit odafigyel akkor szinte akármelyik vírusírtó megteszi.
2011. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont. Talán ezért megy a gépen Avast FREE alatt 5 éve problémamentesen... Nem a vírusirtón múlik, viszont egy jó tűzfal nem árt mellé.
2011. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:47


Igen, ez is teljesen igaz.

Sok szabályt kell betartani - Windows-t használunk, ez van -, legalább egy jó részüket, és akkor tettünk valamit a biztonságért.

Ugyanazzal a vírusirtóval lett zombigépem és ugyanazzal maradt tiszta hosszabb ideig, úgyhogy én merem mondani, a bőrömön tapasztaltam, hogy a vírusirtó csak egy láncszem a füzéren.


Ugyanakkor az a láncszem is számít. Ha nem is a felismerésben, hanem a bugokban. Azért is beszélek le mindenkit az avast!-ról, aki itt kérdez, mert nagyon sok bug van benne, komolyak is. Nem vagyok benne biztos, hogy ismerek olyan embert, akinél még nem okozott semmilyen problémát. Aztán egy átlagfelhasználó nem is fog rájönni, hogy a vírusirtó okozza a kellemetlenségeket.


A tűzfalakat meg nagyon nem szeretem. Egy átlagfelhasználó el tud bánni egy HIPS-es tűzfallal? Növeli a biztonságát? Hát, kétlem. Ha nem is nyomja ki a figyelmeztetését, akkor se érti. A system32.exe kódinjektálást akar végezni (nem tudom, ilyen ír-e ki HIPS, de hasonlót biztos). Egy átlagfelhasználó honnan tudja, hogy mi ez? Telefonáljon mindig infós ismerősének (már ha van neki olyan)?

Én már talán haladónak számítok, én se bírnék el egy HIPS-el.


Ki lehet kapcsolni a HIPS-et, de akkor már nem beszélünk "jó tűzfalról".


Tehát, tényleg nem minden a vírusirtó, és csak egy láncszem, de ha az a láncszem hibás, akkor......

2011. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nos, ebben neked is igazat kell adjak :)
2011. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:40


És akkor te mit ajánlsz a gépre?

2011. aug. 9. 14:36
 10/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:03

is én voltam.

2011. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!