Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha megosztottam az internetet...

Ha megosztottam az internetet otthon, hogyan állítsam be a számítógépen a netet, elvileg ott ugyanúgy kéne mennie a netnek, mint korábban, vagy valamit be kellene állítanom, ha már mondjuk valaki otthon laptopról is netezik mellette?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha egy routerrel megosztottad, akkor semmi beállítás nem kell, csak rádugod a kábelt a gépre és megy is. (Vagy csak fellépsz wifire, ha van és megy.)
2012. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De érdekes módon, ahogy elkezdtem ezt a net megosztást, a laptopon tudtam használni a wifit, viszont a saját gépemen meg nem ment a net. Nem tudtam létrehozni kapcsolatot. Nem tudom miért van, most pl visszadugtam a kábeleket, és megint pc- ről netezek, nem tudom hogy mért nem megy egyszerre a wifi is laptopon, meg a net a gépemen.
2012. ápr. 4. 22:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Na jó, akkor induljunk az alapoktól, hogy osztod meg, mivel?
2012. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi, h segítesz:)

Megpróbálom röviden leírni.

Vettem egy linksys routert, és összedugtam a kábeleket a helyükre, ahogy azt kellett. Wifin keresztül az internetet a laptopon egy másik szobában simán tudtam használni. Viszont a saját gépemen már nem ment a net. Pedig mielőtt nem használtam volna ezt a linksyst, addig a sima routeremen (most d-link) van normálisan működött. Szóval ezt nem értem, hogy miért nem megy.

2012. ápr. 4. 23:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Hmm, pedig a linksys a jobb.


Hát, elvileg mennie kéne.

Ha router és a gép össze van kötve semmi nem jön be?

A router konfiguráló oldala sem? (Annak be kéne!)

2012. ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De a konfiguráló oldal bejött. És ott figyeltem, hogy kapcsolódik-e, és az is rendben volt.

Viszont az internet nem ment, nem tudom ehhez kéne valami saját beállítást csinálnom a pc-re, hogy a pc-n is működjön? Állandóan 678-as hibát írt ki. Utánanéztem ennek, h mi ez de ettől sajnos nem lettem okosabb.

2012. ápr. 4. 23:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugye a gépen nem próbáltál "kapcsolódni" valamilyen módon?


Hol dobja ezt a hibát?

2012. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát úgy van, hogy a konfiguráló oldalon a connected be van kapcsolva, és ezután rákattintok az internet csatlakozásra, ilyenkor írja ki ezt a hibát.

Tényleg nem értem, nem buheráltam semmit az internet beállításon, de ha internetet akarok megosztani már a saját gépemen nem tudok csatlakozni, csak wifin.

2012. ápr. 5. 15:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a router már connectelt, akkor a gépen nem kell semmire sem kattintani.

A router szépen intézi a dolgokat és egyből bármiféle kapcsolódás nélkül megy a net.

2012. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor elvileg a pc-n is magától kéne mennie a netnek bármiféle csatlakozás nélkül? Mert a laptopon végül is nem kell semmire se csatlakozni, ha bedugtam a kábeleket akkor laptopról magától megy a net.

kicsit el vagyok keseredve emiatt, pedig már videókat is nézegettem, h más hogy csinálja, és nekem mégsem megy.

2012. ápr. 5. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!