Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb vírusírtó...

Melyik a legjobb vírusírtó program?

Figyelt kérdés
Nekem nod32 3.0-s 30 naposom van. Letöltöttem a 4.0-sat is de az nem volt jó. Szerintem a nod32 nagyon rossz de annyian dicsérik de nekem minden vírust beenged tudom nemkéne szörfölgetni a neten, de hát honnan tudjam én előre melyik biztonságos melyik nem. Most is van egy trójai pedig még a tűzfal is bevan kapcsolva. Újrakell telepíteni a gépet már nagyon unom...:S
2009. júl. 24. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Avastot használtam,de ugy nézzki vírusom lett tőle..Nod 3.0.672 használok ami nem 30 napos..

És tűzfalnak mint mindig Zone Alarmot. Jók..

2009. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem léteznek tökéletes vírusírtók, sőt, minden vírusírtó átengedi a vírusok többségét. Nagyon fontos még továbbá az, hogy legalább naponta legyen frissítve a vírusírtó, és a vírusdefiníciós adatbázisa.

Amikor meg már komoly vírus van a gépen, a legtöbb esetben porolhatjuk is le az oprendszer CDjét és lelkiekben készülhetünk a formázásra.


A legjobb vírusírtó a megelőzés. Ne dugdoss a gépedbe pendrive-okat ellenőrizetlenül, ne töltögess le, CSAK megbízható helyekről futtatható fájlokat. Ne foglalkozz a SPAM levelekkel, töröld ki a fenébe, meg se nyisd. Sötét oldalakon ne nagyon közlekedj, ne add ki az e-mail címed minden kérdéses oldalnak.


Mindig legyen UP TO DATE az operációs rendszered, a webböngésződ, a vírusírtód, a tűzfalad, meg úgy minden szoftver, ami hozzáfér az internethez.


Satöbbi, satöbbi.

2009. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
na a másik dolog nem mindennap frissíti az adatbázist hiába nyomok rá. Spamokat nem szoktam megnyitni rögtön kitörlöm. Ma újralesz telepítve de az a gáz, hogy a telepítő cd-n is van egy vírus Applytheme.exe vagy mi. ezt hogy tudnám leszedni vagy ez mi?
2009. júl. 24. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Cdkről, optikai tárolókról nem tudsz leszedni semmit, nem tudod írni őket. Léteznek ugyan újraírható optikai tárolók (újraírható CDk, DVDk, rewriteable, azaz RW).


Ha ilyened van, akkor fel van rá tüntetve, hogy rewriteable, és sokszáz forintba került. Ezeken viszont nem lehet módosítani az adatot, hanem úgy működik, hogy letörlöd az egészet és írsz rá mást.


Nem lehet leszedni a telepítő cdről a vírust, ha valóban vírusos, akkor új telepítő cdt kell keress.

Ha meg tényleg sok bajod van a vírusokkal, akkor használj Ubuntut (ez egy linux disztribúció, nézz utána, ha érdekel).

Linuxon nem igen vannak vírusok, teljesen ingyenes, szabadon letölthető és a felülete sokban hasonlít a Windows rendszerekéhez. Ha a Windowst telepíted fel először, akkor utána felrakhatod mellé az Ubuntut, amikor bekapcsolod a gépet akkor mindig választhatsz majd, hogy Windowst futtasson, vagy Ubuntut.


Járnak hozzám olyan emberek, akik kétnaponta megfertőzik a gépüket valami vírussal, aztán mindig hozzák szervizelni. Na az ilyen embereknek melegen ajánlom az Ubuntut, mert bár egy kevésbé szakértő felhasználó kevesebb dolgot tud rajta csinálni, a büdös életben nem lesz vírusos, és netezni ugyanúgy kell rajta, mind mondjuk Windowson.


[link]

2009. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt megjegyzem, hogyha előbb Ubuntut, aztán Windowst telepítesz, akkor a Windows kitúrja az Ubuntut. Szóval előbb keress vagy kérj valakitől egy normális XP telepítő lemezt.
2009. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Applytheme.exe az micsoda?
2009. júl. 24. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
NOD32-höz vedd meg a licencet! Tudom, jó drága, de akkor naponta akár többször is frissiti magát. Ha naprakész, akkor nem engedi át a vírusokat. Kémprogram irtó is kell a gépre. NOD magában nem elég. Töltsd le az Ad-Aware-t.
2009. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Spybot et Search is jó, www.biztonsagportal.hu Gyorsmentesítésről le lehet tölteni, ingyenes. Kiírtja a trójai falovakat.
2009. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Lyukas" a biztonsági rendszer a gépeden. Én csak két év után telepítettem újra az XP-t. Legyen naprakész (frissülő) virusirtód (Avast pl.), kémprogram irtód (Spyware Terminator) és erős tűzfalad (Commodo, ZoneAlarm). Ami még ezek után is bejön, az sokszor kivédhetetlen.
2009. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!