Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendőrséges ransom vírus...

Rendőrséges ransom vírus gyanújából letöltöttem a Malwarebytes-t, az pedig használhatatlanná tette az explorer. Exét. Mit tudok tenni ezellen?

Figyelt kérdés
Az interneten egy tab blokkolva lett a "rendőrség" vírus által. Kiléptem a netből, visszaléptem és nem volt sehol. Korábban szúrtam már el azzal hogy nem törődtem ezzel az intő jellel, úgyhogy gyorsan letöltöttem a Malwarebytes-t. Letöltése után annyira nullára lassított minden futó programot magát is beleértve és még kilépni se tudtam semmiből, belépni úgyszintén nem tudtam semmibe. 20 perc után kinyomtam a gépet, újraindítottam, és az explorer.exe meghalt. Nincs asztal, nincsenek ikonok, csak a feladatkezelő indul el, abból viszont minden más. Hogyan tudnám helyreállítani az explorer.exét és letörölni a nyavalyás vírust?

2013. szept. 15. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hááát, belekötnék, de nyilván más gépéről írsz...

Őszintén? Fogod magad, beteszed a vinyót egy másik gépbe, leszeded róla a neked fontos dolgokat, aztán ruppsz, újrarakás. Egyébként pedig van a Kasperskinek egy okos kis ingyenes Backup-lemeze, szedd le, bootolj be róla, aztán vírusírts, ha az nem okés, akkor reinstall win.

2013. szept. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A nemzeti nyomozóiroda vírusról van szó? Ha igen azzal nekem is volt problémám. Windows 7 rendszerem van. Elindítottam csökkentett módban és csináltam egy rendszervisszaállítást. Ezután csináltam egy teljes vizsgálatot a Security Essentials segítségével, talált is egy csomó mindent amiket töröltem. Azóta eltellt kb 3 hét de nem tapasztaltam problémát.
2013. szept. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Előző vagyok. Csak annyi még hogy totál nem értek a számítógépekhez. Számítsak rá hogy megint előjön?
2013. szept. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy "Magyarország Rendőrség" nincs is, hol FBI, hol német, szerb, román, angol stb. rendőrség bőrébe bújik ez az orosz eredetű zsaroló vírus.

[link]

2013. szept. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez leszedi:

www.microsoft.com/security/scanner/hu-hu/default.aspx

2013. szept. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!