Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tegnap megnyitottam egy...

Tegnap megnyitottam egy oldalt, és ez a "rendörségi vírus" ugrott fel, amit pedig nem tudtam bezárni, mert "zárolva van a chromom". Most akkor benyaltam egy vírust?

Figyelt kérdés

de aztán újraindítottam a gépem, és nem volt különösebben semmi baja, lefuttattam a vírusirtót, és az sem talált semmit, szétnéztem a neten, megnéztem, hogy ott mit ajánlanak, a vírus eltávolítására, de az abban leírtak végigkövetése után sem találtam semmi olyan rendelleneset....


így akkor minden ok?



2013. nov. 17. 12:27
 1/8 karesz01 ***** válasza:
2013. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 57310 válasza:

Ide feltettem a megoldást!

data.hu/get/7135716/Rendorseg_virus_eltavolitasa.zip - azt hiszem 5 napig elérhető

2013. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem OK.

A vírusirtók csak rendszertöltéskori vizsgálattal(boot) látják.Bármelyik bekapcsoláskor visszajöhet.Te még a szerencsésebbik vagy mert a legtöbb gép még az ajánlott csökkentett módban sem indul.Tapasztalatom szerint minden indításkor egyre több helyre írja be magát amíg össze nem omlasztja a rendszered.Egy pár éve jelent meg és egyre rafkósabb.

2013. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fúúú köszönöm, hát akkor vihetem újrarakatni az egészet? :(
2013. nov. 17. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.Ha beüt a krax akkor is ráér.

Ingyenes vírusirtó ami tud rendszertöltéskori vizsgálatot egyet ismerek (nem azt jelenti hogy nincs több) az leszedi gond nélkül. [link] értelemszerűen a free változatot töltsd le.

2013. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a legtöbb gép még az ajánlott csökkentett módban sem indul"


Csökkentett mód PARANCSSORRAL kell. Ugyanis a Shellhez szokta beírni magát. Viszont parancssornál a CMD lesz a shell :), és abból indítható akár az explorer.exe is, akár vírusirtó (csak tudni kell az exe path-ját), akár regedit, amiből meg ki lehet szedni, hogy a shellnél ott legyen.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Az itt lévő "Shell" kulcsnál szokta beírni magát pl egy "skype.dat" fájllal (gyárilag annyinak kell ott lennie, hogy explorer.exe, így azt is elindítja, az adja be a rendőrségi oldalt (és csinál rólad egy képet ha van webkamerád :)).

2013. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

mint már fentebb is leírtam,de akkor részletesebben:

nod32-t lefuttattam meg a Malwarebytes-t letöltöttem, semmit sem talált egyik sem, a feladatkezelőben megnéztem a shellnél explorer.exe van

most még akkor letöltöm az avstot is és azzal is átvizsgálom

2013. nov. 17. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Két vírusirtó nem szereti egymást tehát ajánlatos az egyiket letörölni.

Jobb klikk az avast ikonra a tálcán-avast felhasználói felület megnyitása-keresés-rendszertöltéskori vizsgálat a legördülő menüben-indítás.

Számítógép újraindítás.

2013. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!