Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik free online oldal az...

Melyik free online oldal az amelyiben tárolhatom a különböző jelszavakat, usereket, egyéb infókat meg lehet adni? És nem mellékesen meg is bíztok benne?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább ebben a programban bízom: [link]
2014. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, igen ezt használtam ezzel csak az a bajom, hogy offline. de köszönöm.
2014. jún. 3. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
A keepass is tárolhatja az adatokat pl dropboxban. (van hozzá külön plugin) így elérhető bárhonnan és nem vesznek el, ha bármi történik a gépeddel. Másik megoldás a lastpass, ami online, de az böngészőbe épül, önállóan nem működik, mint a keepass.
2014. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

LastPass?

Én ezt használom, nincs vele gond.

(Kliens oldalon a böngészőben titkosít a jelszóval, így viszonylag biztonságosnak mondható.)

2014. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na ne viccelj. A jelszó arra való hogy titokban maradjon. Semiképpen ne tárold a gépen. Neten, harmadik fél tárhelyén meg pláne nem kéne.Akkor se ha megbízhatónak tűnik. Gondolj bele: beletennéd egy idegen kezébe az összes pénzed (netbank), a facebookon lévő életajzod, a magán levelezésed, ésatöbbi? Ezzel személyiség-lopásos adattal visszaélős dolgokat is el lehet követni ha valaki hozzájut. (nem kell ennyire bízni a jogállamiságban, nekem egy webáruház nyúlta le a pénzem és tűnt el szőrén szálán, a rendőrök és nav-osok 2 hónapja nem tudnak semmit, szerintem az illető meg rég fűszoknyás lányok társaságában koktélt szürcsöl a kajmán szigeteken)


Nekem egy cetlire vannak kinyomtatva véletlen karakterek (kis+nagybetű+szám) a személyim mellett az igazolványtokban, egy 10 x 10-es négyzetben (lehet nagyobb is, aztán megjegyzem, hogy melyik oldal melyik sor vagy oszlop vagy átló vagy visszafelé stb :)

2014. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

@09:25: Hidd el, a te jelszavaid sokkal kevésbé vannak biztonságban mint a korábban ajánlott programot használóké.


Hogy miért?

Mert ha ellopják/elhagyod, akkor bizony az ÖSSZES jelszavad buktad.


Ellenben ezek a programok egy mester kulccsal titkosítanak minden adatot.

Akárkinek odanyomhatod a kezébe, enélkül a kód nélkül SEMMIT nem tud vele kezdeni, ellenben a papírfecnivel.

2014. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Az okmányaira amúgy is vigyáz az ember, mert azok méginkább alkalmasabbak visszaélésre. Hiába van rajta a fénykép a személyin, némi fodrászkodással (nőknél sminkeléssel) símán tud kinézni egy bűnöző valaki teljesen másnak. De én se hasonlítok a több éves fotómra.


Szóval, ahhoz előbb meg kellene verniük hogy hozzájussanak a jelszavaimhoz. De mindig ott lapul a paprika spray a zsebemben,és jártam krav-maga tanfolyamra egy évig, meg 90 kiló vagyok,és nem félek, szóval nehéz ügy lenne megszerezni.


A harmadik fél meg símán kiadja bármilyen hivatalosnak látszó megkereséssel. Nem kell ahhoz rendőrnek lenni, elég egy hamisított e-mailt írni, esetleg egy jól hamisított egyenruha, bármi. Meg nem ismerem a titkosítási algoritmust, tehát akkor miért bízzak benne?

2014. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Meg nem ismerem a titkosítási algoritmust, tehát akkor miért bízzak benne?"


AES-t használnak a legtöbb helyen, de ezt pontosan leírják, sőt te magad is látod.

Épp ez az, hogy kiadhatják akár, semmit nem érnek vele.


Például a LastPass esetén a böngésző maga titkosítja már el az adatokat és úgy egy csomagban küldi fel a szerverre.

Ezzel senki nem tud semmit sem csinálni a kulcs nélkül.


Hidd el, ez a biztonságosabb megoldás.

2014. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!