Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Munkahelyi gépemen Panda...

Munkahelyi gépemen Panda Security fut szerverről, hogy lehet kilőni?

Figyelt kérdés
Taskmanager nem engedi. Rendszergazdához értelemszerűen nem fordulok :) várom az ötleteket. Ja Win Xp fut a gépen.

2014. jún. 4. 10:40
1 2
 1/12 Tengor ***** válasza:
76%

Nem egyszerűbb felmondani, mint kirúgatni magad?

Nem lehet kilőni, pont azért, hogy a buta userek ne csináljanak olyasmit, amihez nem értenek és/vagy nem szerepel a munkaköri leírásukban. A tiédben szerepel, hogy bizergáld a biztonsági szoftvereket?

2014. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most mi közöd az én munkakörimhez?


Tudod, hogy kell leállítani ezt a bambusz zabálót, vagy nem?

2014. jún. 4. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
"Taskmanager nem engedi." Valószínűleg rendszergazdai jogosultság kell hozzá, ami úgy látszik neked nincs, szóval felejtős...
2014. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De igen, rendszergazda vagyok.
2014. jún. 4. 11:36
 5/12 Lajos54 ***** válasza:

Most akkor ezt nem értem: " Rendszergazdához értelemszerűen nem fordulok :)" kicsivel odébb: "De igen, rendszergazda vagyok."

Ebben az esetben válaszd le a saját gépedet. Legalább később lesz egy kis többletfeladat, amikor bejött néhány tucat kis gonosz.

Azt mondják régóta: "Vírusvédelem nélkül internetet használni legalább olyan felelőtlenség, mint szemüveg nélkül hegeszteni".

Megér ennyit az a kis többlet erőforrás, amit a víruskergető eszik? Persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik, de én nem kapcsolnám ki.


Egyébként Pandát már rég nem használtam, de az ilyen hálózati megoldásoknál emlékeim szerint gépenként lehet konfigurálni, legyen-ne legyen vírusvédelem, illetve azt, hogy milyen színtű legyen. Ha tényleg rendszergazda vagy, a beállítások között (a szerveren) biztosan megtalálod. De ezeket CSAK a szerveren lehet átállítani, biztonsági okokból, a kliensgépeken nem.

2014. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tengor ***** válasza:

Nincs közöm a munkakörödhöz, nem is azért kérdeztem, mert engem annyira érdekel. Azért kérdeztem, mert az egyszeri felhasználó csak annyit lát, hogy a kedvenc honlapja, amit otthonról kellene nézegetnie, azt nem tudja benne elérni. Jön a gondolat: kapcsoljuk ki a biztonsági rendszert, akkor majd elérhető lesz.

Odáig már nem jut el, hogy ezzel megsért egy rakat írott / íratlan szabályt, veszélyezteti a cég informatikai rendszerét és az ott tárolt adatok épségét (hogy kirúgnak ezért, az különösebben nem foglalkoztat)

Ezért írtam, hogy amennyiben a biztonsági programok piszkálása nincs a munkaköridben, akkor ahhoz neked semmi közöd.

Ha kiakarod magad rúgatni, akkor hajrá: [link]

2014. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ti informatikusok vagytok?
2014. jún. 4. 14:48
 8/12 A kérdező kommentje:

Lajos nem láttál még olyat, hogy valakinek a munkaköre nem rendszergazda, de azon a gépen, amivel dolgozik ott rendszergazdai jogokkal rendelkezik?


Így már érthető?


Az otthoni gépemen évek óta nincs vírusirtó és megy.

Kis többlet forrás? :)) Ez a vas gyakorlatilag a Pandával "kungfuzik" egész nap, egyébre jut is erőforrás meg nem is.


Tengor

Téged rúgtak már ki ezért munkahelyről? :)) Vagy mit aggódsz már annyira? :))

A link nem segít semmit, azt én is tudom, hogy a ctrl+alt+del gombokat egyszerre kell lenyomni :DD de írtam már, hogy a taskmanager nem tud vele mit kezdeni.

2014. jún. 4. 17:35
 9/12 Tengor ***** válasza:

#8, nem rúgtak ki ilyen miatt. Én programozóként dolgozom. Ha valami nem megy a gépemen, akkor jelzem a rendszergazdának - még ha tudom, hogy hogy mi a probléma. Ha hülyeséget csinál a programom, akkor ő sem turkál bele, ahogy én se turkálok bele az ő munkájába. Ez egy cégnél elég alap dolog. Persze az egyszeri userek csak morognak, hogy miért nem tudnak játékot tenni a munkahelyi gépekre.

Érdemes lenne futtatni egy ellenőrzést az otthoni gépeden, hogy vajon miket tenyésztesz otthon! A legtöbb vírus nem arról híres, hogy nagy piros betűkkel jelzi, hogy megfertőzött. Fut és teszi, amire beprogramozták.

De ha még vírusmentes is a géped: mi a garancia arra, hogy a benti géped sem lesz az? Ha nem kötöd be magad és az agyvelőd elkenődik a szélvédőn, akkor vigasztal a tény, hogy korábban is autóztál úgy, hogy nem voltál bekötve?

2014. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A háttérben csendesen dolgozó vírust Windows-nak hívják, :) minden egyéb más kártékony program működését az esetek legtöbb részében észrevenni, mert a gép működése megváltozik. A gépemen nincs vírus, néha egy online keresés bőven elég. Még sosem talált, de telepített vírusirtó sem.


Hagyjuk, már rájöttem hol lehet leállítani :)


Egyébként mit programozol? Szereted csinálni?

2014. jún. 4. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!