Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A virusitó törölhet fontos...

A virusitó törölhet fontos fájlokat is?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi hogy a virusitó törölhet-e olyan fájlokat ami a gépem vagy a windwos müködésében vesz részt vagyis ami szükséges... a virusitóm Panda antivirus 2015

2014. szept. 23. 13:24
 1/10 Lajos54 ***** válasza:

A mai jobb víruskergetők már általában ügyelnek az ilyesmire (régebben bizony szélsőséges esetekben előfordult).

Viszont volt "szerencsém" olyannal találkozni, amikor egy vírus fontos rendszerfájlba olyan mértékben "ette bele magát", hogy a vírusirtó nem tudott vele mit kezdeni. Kiírta, hogy a fájl nem javítható, de karanténba nem helyezhető, nem törölhető, mert rendszerfájl.

2014. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legjobb a megelőzés.

Antivirus mellett használj tűzfalat is, vagy komplett internet securiy-t, amiben benne van mindkettő.

Ha a vírus eleve nem tud megtelepedni a gépen, nem lehet gond a leirtással.

2014. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem de akkor lehetséges vagy nem? mert multkor nem egy WINDOS mappából trójais fájlt találtam a Pandával.
2014. szept. 23. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem is okoz rögtön problémát, előbb, vagy utóbb gond lesz belőle.

Javasolt egy windows újratelepítés, és mint fentebb írtam, tegyél az antivírus mellé egy tűzfalat is, és legközelebb nem fordul elő ilyen.

2014. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már van gond fekete képernyő inditásnál semmi sem történik
2014. szept. 23. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Mármint benyomod a bekapcs gombot, és egyáltalán nem jön be semmi? Mert akkor az nem vírus.

Vagy meddig jut el a boot?

2014. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
semmit se csinál csak fekete képernyő.... videókártya nem lehet mert dugtam már össze monitorral ott is fekete
2014. szept. 23. 19:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán semmit nem csinál, akkor az nem vírus, hanem valamilyen hardveres hiba.

Ha vírus lenne, legalább a boot képernyőnek meg kellene jelennie, és el kellene kezdenie tölteni a windows-t.

2014. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak?
2014. szept. 24. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Megvannak ennek a lépései, hogy tudod meghatározni, hogy melyik rendszerelem hibás, de ezt itt leírni, és végigpróbálni nagyon hosszú lenne. Keress valakit, aki ért hosszá, és nézesd meg vele. Ha csak ennyi van, hogy nem jön be semmi, az sok minden lehet az alaplaptól kezdve a videokártyán át a tápellátásig.
2014. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!