Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Írásvédettséget megszünteni...

Unari kérdése:

Írásvédettséget megszünteni hogyan lehet win 8.1 (érthetelen)?

Figyelt kérdés

Felraktam a Win 8.1 első tapasztalat nem tudok sehova semmit feltenni mert minden, de minden írásvédett. Megnéztem a jogokat, rendszergazda jogom van. Irány a Google. Találtam különböző megoldásokat de olyan mintha csak félmegoldásokat lehetne kicsikarni ebből a szutyokból. A helyzet azért javult. Csak egy kicsit érdekes. Végrehajtottam ezt a procedúrát is:

"Először is át kell venned a Tulajdonos szerepét.

Kattints jobb egérgombbal a mappára, majd Tulajdonságok.

Kattints a Biztonság fülre, majd Speciális.

A Tulajdonos mellett kattints a Módosításra, majd válaszd ki a felhasználói fiókot, amellyel rendelkezel, pipáld ki a "A tulajdonos cseréje az altárolókon és az objektumokon is"

Ezután pipáld ki a "Gyermekobjektumok örökölhető engedélyeinek lecserélése az ettől az objektumtól örökölhető engedélyekre".


A következő lépésben a hozzáférési jogosultságokat állítjuk át:

Ismét kattints a mappára jobb egérgombbal, majd Tulajdonságok.

Kattints a Biztonság fülre, majd Szerkesztés... - Hozzáadás, írd be, hogy Mindenki, vagy Everyone és OK.

A csoport vagy felhasználó neve párbeszédpanelben kattints a Mindenki-re, majd az Engedélyeinél kattints a Teljes hozzáférésre, majd OK."


Ezek után a következőt tapasztalom. Mindent fel tudok tenni amit akarok (tehát a mappák nem írásvédettek). A feltett programok nem tudják elmenteni a megváltoztatott alapbeállításokat. (tehát a mappák írásvédettek). Megnéztem a tulajdonságokat ott be van kapcsolva az írásvédettség. (valóban írásvédett) Megnézem a biztonsági fül alatt mindenkinek minden joga megvan hogy másolhasson felülírjon stb (tehát a mappa nem írásvédett). Másolni tudok olvasni felülírni tehát hiába jelzi a tulajdonság azt hogy írásvédett mégsem az. Azonban leötleni valamit netről nem lehet mert azt írja szüntessem meg az írásvédettséget (tehát akkor most meg írásvédett) ÁÁÁÁÁ ezt a káoszt már nem tudom felfogni. Egyszerűen csak azt akarom hogy minden jogom meglegyen mindenhova és ha egy program, legyen az játék vagy bármilyen szoftver el tudja menteni a megváltoztatott alapbeállításokat. (ja már újratelepítettem is semmi nem változik) SEGÍTSETEK KÉRLEK:



2014. nov. 23. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt megvetted és aktiválva van? Vagy csak torrentről leszedted? Szerintem ez utóbbi lehet.
2014. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!