Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez mennyire biztonságos?...

Ez mennyire biztonságos? (Böngészőknél a Jelszó megjegyzése)

Figyelt kérdés

Elmenti egy fájlba? És ha igen akkor gondolom titkosítva.

És ha megszerzi valaki ezt a fájlt, akkor ő pár információtudatában megtudja szerezni a belépésemhez szükséges összes adatot?



2015. márc. 13. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Használj mesterjelszót (vagy ne a böngészővel jegyeztesd meg a jelszavakat, hanem használj pl. Keepassx-et digitális kulccsal).
2015. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


próbáltam, elég ronda és régi


[link]


próbáltam, pár fokkal jobb, de nem bízok benne annyira, és inkább nem használnék ilyet


+ a kérdés nem arra irányult hogy mit használjak helyette hanem konkrétan a böngészőkben ez(ek) a funkciók mennyire biztonságosak

2015. márc. 13. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy a gépedről, a böngészőből ellopja-e valaki, hanem hogy egy hamisított weboldal át tudja-e vágni a böngészőt, ami aztán készségesen átadja neki a jelszavad. Hallottunk ilyesmiről már nem egyszer és nem kétszer. Én nem bízom benne, soha nem használom.
2015. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem használom soha, bár attól még lehet biztonságos.
2015. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 13. 18:16
 6/7 Reiber Péter ***** válasza:
Nem biztonságos. A böngészőben tárolt jelszavak "örökre" ottmaradnak, és egészen könnyen megszerezhetőek, visszafejthetőek.
2015. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6-os hülyeséget írt mert az ott tárolt jelszavak nem maradnak ott örökre mivel ki lehet törölni őket. (Minden elözmény törlése vagy Minden jelszó törlése)


A másik dolog hogy a böngészők által eltárolt jelszavakra külön kémprogramok (vírus, féreg, trójai, rootkitek stb..) van ami azokat a fájlokat lopja el ahol ezeket a jelszavakat tárolod

2015. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!