Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A telefonra letölthető virusir...

A telefonra letölthető virusirtok tényleg minden vírustól megszabadítanak?

Figyelt kérdés
mert hiába töltök le app-okat lassú és most is kiírt egy olyat hogy 7db vírussal fertőzött vagyok, de ahányszor lefuttatom az ellenőrzést tiszta... Csak diszek ezek a szarok
2015. márc. 25. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
töröld le az összes viruskeresőt a telefonról, mind kamu
2015. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezek álvírusirtók. A céljuk reklámok mutogatása, és további ilyen haszontalan programok telepítése, amik aztán további reklámokat mutogatnak. Nincs egy darab vírusod se, ne dőlj be neki.
2015. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Chrome-on néztem szét az egyik oldal amire rá nyomtam nem jelenintette meg helyette fel ugrott egy ablak amiben az állt hogy fertőzött a telefonom virusokkal,de nem ez az első hogy Pont 7 db -t ír ki... :/ s clean master is atb*szás ezek szerint?
2015. márc. 25. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, mind az. Ezek az üzenetek meg egyszerűen az adott weboldal által feldobott dialógusok. (Amúgy technikailag nem is megoldható, hogy egy weboldal tudjon róla, hogy van-e vírus a gépeden, 100% kamu.)
2015. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az áruházból nem fogsz vírusos alkalmazásokat beszerezni, egy kis túlzással élve soha. Ha olyan alkalmazásról van szó, ami adathalász, akkor az kétféleképpen derül ki:

1. alig van hozzá pár letöltés, első 3 kommentből kiderül, hogy ez átverés, senki le ne töltse

2. ezek profi alkalmazások, tisztában vagy vele, hogy semmi köze az előzményeidhez, stb., mégis letöltöd, mert amúgy jó szolgálatot tesz


De alapvetően ha egy alkalmazást letöltenek, akkor első pár száz letöltő már tudni fogja, hogy van-e vele gond. Ha megbízható forrásból töltöd le (akár torrent, ha olyan az oldal, mert komoly ellenőrzésen megy keresztül minden), akkor se lesz belőle ügy, de lényegesen megnő a kockázata a play store-ral ellentétben.


Bátran töröld le az összes ilyen vackot, semmi hasznuk.

2015. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az összes Android és iOS "vírusirtó" átverés, kivétel nélkül. Nem kell minden popupnak hinni. Nem kell minden szart letölteni, ha valami probléma van, mentsd el a fontos dolgokat, formázd az sd kártyát és használd a factory reset funkciót.
2015. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy van pár hamis antivírus mobilra, de nem mind kamu. Volt már Trójai SMS vírusom. (nem a Google Play-ről) Ahogy telepítettem a programot, az automatikus vizsgálat után egyből jelzett hogy Trójai. Megadta a vírus nevét is, utánanéztem és tényleg létezik. Olvastam olyat is hogy lassítja a telefont és felesleges, ez sem feltétlenül igaz. Ez függ a telefontól, és persze a programtól is. A kérdésre válaszolva, egyik vírusirtó sem 100%-os, de megér egy próbát. Amit te kaptál csak reklám, szinte mindenki találkozott már hasonló üzenetekkel.
2015. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :)
2015. márc. 26. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyártó honlapjáról töltöttem le Eset Mobile Securityt, ebből van ingyenes is. A "vírusos a telefonod" ostoba reklám, ne törődj vele.

EMS-t innen letöltheted. [link]

2015. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!