Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tároljuk biztonságosan...

Gandalfka kérdése:

Hogyan tároljuk biztonságosan adatainkat 2015-ben?

Figyelt kérdés
Megosztanátok velem a tapasztalataitokat, hogy szerintetek mi a legbiztonságosabb adattárolás?(képek,dokumentumok,videók)

2015. júl. 16. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból? ne tudják ellopni, vagy sose vesszen el?
2015. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A legjobb az lenne, ha nem vész el. De egyben örülnék annak is, ha más nem férhetne hozzá.
2015. júl. 16. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Külső SSD, széfbe zárva.
2015. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

több helyen kell tárolni

veszel egy HDD-t amin ezek lesznek, és elrakod

Felrakod felhő(k)be, ha akarod titkosítod, ha akarod nem

2015. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Abból kell kiindulni, hogy semmi nem örök életű. Ha csak egyetlen példányunk van, akkor az csak addig fog megmaradni, ameddig az a háttértár ép. Ha megsérül, keresztet vethetünk az adatainkra.

Éppen ezért ami fontos, azt legalább 2, ami nagyon fontos, azt inkább 3 példányban tárolom.

Az adataim nem foglalnak sok helyet, tulajdonképpen az összes szöveg, táblázat, adatbázis, amivel eddig dolgoztam, meg a programjaim, amiket írtam/írok, ráférnek egy DVD-re. (Egyébként az összes cuccom a D: meghajtón van, ami fizikailag is különálló merevlemez.) Erről a mappáról szoktam félévente kb. komlett biztonsági mentést csinálni. (Nem nagy kunszt, kiírom egyben DVD-re. Még csak nem is kerül sokba.)

A fényképeket meg ha betelt a memóriakártya, egyben ki szoktam írni DVD-re, válogatás nélkül. (Ha van valami fontosabb esemény, kirándulás, nyaralás, családi esemény, stb, akkor persze azokat külön DVD-re, vagy CD-re is kiírom, általában több példányban, hiszen a család többi tagja is igényt szokott tartani rá.) Emellett külön az egyik merevlemezen, csak a jobbakat, szétválogatva tárolom. (Meg aztán van, amelyik kidolgozásra is kerül, hiszen könnyebb papír alapon megmutatni másoknak, mint körbeülni a gépet, és azon nézni.)

A kész programjaimat meg dokumentációval együtt ki is szoktam nyomtatni, szóval végszükség esetén onnan újra be lehet írni.

Videóból nincs sok, azok is főleg gameplay videók.

Ha valami eseményt videózok, akkor alap, hogy külön kiírom DVD-re, (és itt is igaz, hogy rendszerint többen is igényt tartanak rá, tehát ha neadjisten nálam minden példány tönkre is menne, még van kitől elkérni), meg lesz egy példány az adat-merevlemezen. Ahonnan mindent félévente-évente ki szoktam menteni DVD-kre.


Ha nagyon extra biztonságot akarsz, ezek mellett még külön külső merevlemezre is meg lehet tenni, hogy kimented a dolgaidat.

2015. júl. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes a részletes tájékoztatást! :)
2015. júl. 17. 01:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is csatlakozom az előttem szólóhoz.

Több, különböző formában mentsd, és tárold.

Szlovákiából nagyon olcsón tudsz rendelni (Házhoz +990Ft.)

BluRay lemezeket. 5-10 és nagyobb kiszerelésben.

Pl: 10 db. Bruttó 1770.Huf!! Az 10x25Gb.


[link]


EGYÉBKÉNT FELHŐ PÁRTI VAGYOK!



Egy kicsit a kedvencemről:

2048MB-es titkosítást kevesen használnak!!

[link]


ITT REGISZTRÁLHATSZ: [link]

SAJÁT MAGUKRÓL: [link]

[link]

2015. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de helyesbítenék.

Az első, hogy 2048 bites a titkosítás, nem Mb.-es.

A másik, hogy a Mi is az a MEGA című link írása 2013 as, és van már benne Magyar nyelvű beállítás!



Szia!

2015. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem használtam még, de szerintem hasznos tud lenni egy NAS szerver, ami úgymond pont erre van, a hálózaton keresztül felteszed a képeket, videókat, és azt akár bárhol eltudod érni, közben biztonságos helyen van.

(így hallottam, küldök linket)

Viszont picit költségesebb megoldás)

NAS = Hálózati adattároló


[link]

2015. júl. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hú srácok, nagyon szépen köszönöm az infót! Van egy pár jó ötlet. :)
2015. júl. 29. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!