Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van itt valaki, aki a jónál...

Van itt valaki, aki a jónál is jobban ért a számítógépekhez? Extra fontos képeket kellene megmentenem, amik vírusosak lettek. Egyet sem lehet megnyitni.

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Konfig, védelem, milyen vírus, milyen kiterjesztésű képek? Jpg? Van képszerkesztőd?
2015. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A képek nem tudnak vírusosok lenni általában.

Ha vírusos lett, akkor a képet kezelő programban van hiba vagy rosszindulatú kód. Vagy maga a képhez tartozó kiterjesztés hívásakor aktiválódik a vírus. Esetleg a víruskereső hazudik.


Amit még eltudnék képzelni, hogy a képhez lett hozzáadva olyan ártalmatlan kód ami megtéveszti a víruskeresőt. Vagy eddig sem kép fájlról beszéltünk.


Honnan szeded, hogy vírusos?

A legbiztosabb és leglassabb módszer mindig a print screen vagy a bmp-re konvertálás.

2015. nov. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod küldj át nekem belőle.

De előbb tölts le egy másik képnéző progit.

2015. nov. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a gáz ha megsérült a kép. De ha nem teljesen még vannak menthető megoldások.
2015. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha esetleg valamilyen "zsarolóvírus" (ransomware) áldozata lettél, akkor

- le kell irtani a kártevőt

- árnyékmásolatból vagy fájl-helyreállító szoftverrel helyreállíthatod egy másik meghajtóra (nem ugyanarra!) a lekódolt állományokat.


Bővebben erről az alábbi kérdésben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__7..

már értekeztem.

2015. nov. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Lajos54 ***** válasza:
100%

#2

Dehogynem! A legelsők között jelentek meg azok a vírusok, amelyek a kép állományokat (főképpen a jpg-t) fertőzték meg. Így a kép-fájlok potenciális vírus hordozók.

Elég egy képet letölteni megbízhatatlan helyről, és ha nincs megfelelő vírusvédelem, már ott is a baj...

2015. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Reklámokba és képekbe elhelyezett JS trójai! Ez okozhatja.
2015. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Facebookról letölteni akart képfájl: azonnal letiltotta a tűzfal a netet. Normális védelem így működik.
2015. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó: [link]


A baj még tetézi,hogy odaadtam egy számítógépes gurunak,aki állította,hogy meg tudja csinálni.

Már ott tartok,hogy meg sem nyitja a képet,hanem ezzel a dumával áll elő:

.....olyan helyre mutat, amely nem érhető el. A hely a számítógép merevlemezén vagy a hálózaton lehet. Ellenőrizze, hogy a lemez megfelelően van-e behelyezve, a gép csatlakozik-e az internetre vagy a hálózatra, majd próbálkozzon újra. Ha a hely továbbra sem található, akkor lehet, hogy az adatokat áthelyezték."


Az egésznek lőttek?? :( :(

2015. nov. 30. 14:55
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem jól mondtam :)

Miután elkaptam ezt a valamit,megnyitotta a képet,csak kiírta középre hogy sérült a kép....vagy valami ilyesmit.

Miután újra lett telepítve a rendszer,és miután állította hogy meg tudja nekem menteni a képeket,azután írta ki ezt a szöveget:

.....olyan helyre mutat, amely nem érhető el. A hely a számítógép merevlemezén vagy a hálózaton lehet. Ellenőrizze, hogy a lemez megfelelően van-e behelyezve, a gép csatlakozik-e az internetre vagy a hálózatra, majd próbálkozzon újra. Ha a hely továbbra sem található, akkor lehet, hogy az adatokat áthelyezték."

2015. nov. 30. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!