Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Android alkalmazás engedélyek?...

Android alkalmazás engedélyek? Fotók/Médiaelemek/Fileok

Figyelt kérdés

Sziasztok! Felmerült bennem a kérdés de választ sehol nem találtam rá ,hogy Androidon az alkalmazások többsége hozzáférést kér a Képek/Médiaelemek/file-ok hoz amihez a leírás: Legalább egyet használ a következőkből: képek, médiaelemek, fileok az eszközön, az eszköz külső tárhelye.


1.Az engedély részleteinél a következő olvasható appstore-ban: SD-kártya tartalmának olvasása

SD-kártya tartalmának módosítása, törlése

2. Az alkalmazáskezelőben szintén ez olvasható:

-II-

3. A google hivatalos oldalán már más:

USB-háttértár tartalmának olvasása, módosítása

SD-kártya olvasása, módosítása


És a kérdés lényegi része ebből következtetve:

Ha nincs SD-kártya a telefonomban akkor mit olvas engedély szerint? SD-kártya alatt értheti a belső tárhelyet is? Továbbá hitvány alkalmazások megkapják a fotóimat is akár? Nem vagyok paranojás de mondjuk szerintem senki nem örül, örülne ha idegen kis mukik a képeit, fotóit stb nézegetnék.


Ha valakinek lenne érdemleges válasza azt megköszönném!

A többi mint identitás, internet hozzáférés stb érthető és világos csak ez ködös.

Az érdemleges válaszokat előre is tisztelettel köszönöm


2016. jan. 5. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

"de választ sehol nem találtam rá"


Mert nem is kerested. A fejlesztők jópárszor a Play-on. és jópárszor a weblapjukon leírják, miért kellenek az engedélyek.

2016. jan. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De megneztem. Egyik alkalmazasnal sincs szo rola hogy hasznalniuk kellene fotokat mediaelemeket stb...
2016. jan. 6. 04:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!