Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörik a facebookom? Segítség?

Feltörik a facebookom? Segítség?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm fiókját feltörték és olyan fenyegetést írtak nekem, hogy az ő beszélgetéseit hamarosan kirakják meg ilyenek, és az enyém jön utána. Valami VPN-ről magyaráz nekem, hogy nem lehet lenyomozni az IP címét és ne aggódjak, majd meglátom, hogy az enyém is fel lett törve. Nem is tudom, most féljek? A jelszót megváltoztattam nagyon nehézre, még én sem tudom megjegyezni. Viszont nem szeretném, hogy a beszélgetéseim nyilvánosságra kerüljenek, meg a képek, amiket a barátnőimmel, barátommal, ismerősökkel küldünk egymásnak.

Mit csináljak? Valaki segítsen légyszi!

19 éves lány vagyok, ha ez valamiben is számít.



2016. máj. 21. 01:06
1 2
 1/20 anonim válasza:
töröld ki az üzeneteidet
2016. máj. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de ha feltörni fel tudta, visszaállítani az üzeneteket nem semmiség egy ilyennek? Nem értek ilyen szinten az informatikához és a hackerséghez, szóval lehet hülyeségeket kérdezek.
2016. máj. 21. 01:43
 3/20 anonim válasza:
53%
hát először is,bűncselekmény feltörni másnak a facebookját, szóval ha bármi ilyen történik nyugodtan jelentsd fel.meg nagyon király lehet irogathat neked,hogy igy úgy lenyomozhatatlan lesz, de hidd el ha meg akarják találni megfogják.
2016. máj. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
nyugi senki se fogja meglatni a tangás képeidet, csak ijesztget a srác.
2016. máj. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Időközben kiderült, hogy nem hülyeség, hanem valóban egy elég ügyes hackerrel van dolgom. Fake ip címet használt, így kb lenyomozhatatlan, legalábbis én és a szűk ismeretségi köröm nem értünk hozzá. De végül is letörlök mindent onnan és magamat is.
2016. máj. 21. 04:46
 6/20 Adam23713 ***** válasza:

Az a legjobb megoldás!

Amúgy meg nem aggódnék a crackerünk "tudása" miatt. Az ostobája nagy valószínűséggel tényleg csak VPN-t használt, bűncselekmény esetén pedig a rendőrség felkeresi a céget és lekérheti az adatokat, bár amennyire jól be vannak ezek állítva még azt sem kell. A feltörés meg annyiba merült ki nála hogy kitalálta a jelszót. Jelszó változtatás kell egy piszok erősre és máris jobb a helyzet. A törölt üzeneteidet pedig nem tudja visszahozni. Miután már feltörték a barátod fiókját már mehet is a feljelentés. Az ilyeneket könnyen le lehet kapcsolni.

2016. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd biztos foglalkozik a rendorseg egy random ember fiókfeltörésével nem? Azt a szervert se egyszerű megkeresni főleg ha amcsiban van, és ilyen kis ügy miatt pláne nem fognak vele foglalkozni se ott, se itt. Egyébként óvatosan mert ha elég okos, akkor elmegy a lakótelepre ahol 80%ban van legalabb egy kódolatlan wifi, és Maris néni routere oszt neki ip- t, azt még őt gyanusítanák esetleg a szomszédokat.
2016. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezert gondolom, hogy talan nem is erdemes rendorsegi ugyet csinalni belole,mert kb semmi esely ra, hogy megtalaljak, mert nemigen foglalmozna ezzel semmilyen hatosag.
2016. máj. 21. 12:21
 9/20 anonim válasza:
hát a helyedben, ha feltörnék igenis feljelenteném.amúgy jó tanács,ne csak a facebook-od jelszavát változtasd meg,hanem az e-mailed-ét is, sőt ha az extra biztonsgára hajtasz, akkor lehet kérni,hogy csak sms-ben kapott kóddal léphess be.
2016. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Megváltoztatom azt is.

Hogy jelenthetem fel? Hamis ip címről tette, tehát ha meg is találnánk ezt az ip-t, vissza kellene nyomozni az igazi ip-jét. Ezzel meg nem foglalkozik a rendőrség, mert nyom nélkül gyanúsítani sem lehet.:(

2016. máj. 21. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!