Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mik a legjobb vírusirtók és...

Mik a legjobb vírusirtók és tisztító programok?

Figyelt kérdés

Itt valahol azt olvastam, hogy nincs olyan, hogy "legjobb vírusirtó", csak "erős védelmi rendszer". Például egy gyári tűzfal egy sima AntiVirussal kombinálva véd annyit, amennyit kell.


De érdekelne, hogy szerintetek mik a legjobb program kombinációk?


Ha egy ilyen programban egy olyan termékkulcsot használunk, ami aktiválja, esetleg cracket, abból lehetnek bajok, vagy ugyanazt tudja?


Nekem Revo Uninstaller Pro és CCleaner van crackelve, de nem volt velük gond. Most csak ennyi van fent a gépen. Mindent letöröltem, és új programokat akarok. Milyen vírusirtót rakjak fel, ami tényleg megbízható, és nem eszik sokat. Az utóbbi is fontos szempont, mert az AVG-vel ki van a tököm, szóval letöröltem.


Szerintem a Revo Uninstaller Pro marad, az mindig letöröl mindent, amit csak talál a fájllal kapcsolatban, a CCleanerről pedig annyit, hogy úgynevezet PUP alkalmazásokat is? Mert annyi jót mondanak a CCleanerről, hogy elhiszem. De amúgy tényleg nincs azzal sem baj, "Registered User" crackel sincs baj, felismeri a verziót, meg a "regisztrációt", és minden funkciójához hozzáférek, csak félek, hogy van valami rejtett dolog minden ilyen cuccban.


De ha valaki úgy gondolja, hogy ezek nem jók, vagy kárt okozhatnak, akkor írja le. Mindenféle ajánlatot meghallgatok, mert most a gépemnek a legjobbat akarom.


Windows 10 Pro van rajta. Böngészőből melyik a legjobb? Használjam a gyári Edge-t, vagy valami mást? A lehető legkevésbé akarom foglalni a helyet, és húzni a gépet, és mivel az Edge gyári, ezért....hát nem tudom.


Zenéket, képeket, videókat is a Windows 10 gyári cuccaival nyitom meg, nem használok külső programot, viszont a régi Windows Media Player és az Internet Explorer rajta van, azokat hogy lehet letörölni, mert az Explorer is gyártja a sok sütit, meg ganét, amit a CCleaner mindig kitakarít, de ez a sok gyorsítótár törlés használ az SSD-nek?


Kicsit eltértünk a lényegtől, szóval na, a lényeg, hogy melyik a legjobb vírusirtó, amelyik nem fogja a gépet annyira, áttekinthető, és minden vírust kifog? És AntiVirus vagy Internet Security? Beépített tűzfal kell, vagy elég a gyári?


Kicsit összefüggéstelenül írtam, de ha valaki átvenné a kérdéseimet, és megpróbálná megválaszolni, az nagyon jó lenne.



2016. júl. 29. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit lehet erre válaszolni?

Egy rosszul karbantartott, szar rendszert (pl. egy gamer XP) semmi sem véd meg, egy Linuxnak viszont nem kell semmilyen vírusirtó.

Windows 10-re ugyanezek vonatkoznak.

Ne tegyél rá semmilyen törött szart, ne kattints gyanús linkekre, frissíts mindent amit csak lehet, így egy egyszerű, ingyenes vírusvédelem is elég lesz.

2016. júl. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Ja és a legveszélyesebbek a PEBKAC vírusok, nézz utána.
2016. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor úgy lesz, hogy ezek mellé felrakom az Avast ingyenes változatát. Szerintem annak elégnek kell lennie.


De a CCleanert, Revo-t fennhagyom, mert azok nem hiszem, hogy bármit csinálnak. A Piriform Defraggler is bevált nagyon.

2016. júl. 29. 07:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel, de ha neked megdönthetetlen elképzelíseid vannak, akkor miért kérdezősködsz.

Avast ? . . .röhej.

2016. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor mit ajánlasz? Mert az első azt írta, hogy egy "tiszta" géphez elég egy ingyenes is. Az én gépem pedig most üres.
2016. júl. 29. 19:37
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként a Kaspersky-t most ki is próbálom, mert azt sok helyen mondták, hogy nem fogja a gépet, gyors, csendben dolgozik, és kifog mindent.


De a vicc az, hogy mindegyik oldal azt írja, hogy az ő vírusirtója világelső. pff...


De a Kaspersky az ezek után jónak tűnik.

2016. júl. 29. 19:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Főleg, amikor megláttam, hogy orosz. Az oroszok nem sok mindent csinálnak, de ha igen, akkor azt nagyon jól.
2016. júl. 29. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
A "kifog mindent" mint olyan nem létezik, mivel naponta jönnek ki új, és új virusok, és amire ezekre lefrissítik a víruskergetőket, már úgy is mindegy. Én még a defendert is kilövöm win 10 alatt. Évek óta semmi. Pedig netezek elég rendesen. Torrent letöltések, minden játszik, és mégis semmi !! :)
2016. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát tágabb értelemben "kifog mindent".


A többi vírusirtóhoz képest lehet.

2016. júl. 29. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security 9, illetve a Malwarebytes.
2016. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!