Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb virusirto?...

Melyik a legjobb virusirto? Nekem AVG Antivirus van, mennyire megbizhato ez a program?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most mindenki ajánlgatni fogja neked az X cég Y termékét, hogy az hű de király, viszont... A számítógépednek TE vagy az első védelmi vonala. Te utasítod arra, hogy mit csináljon, így végső soron rajtad áll a biztonságod. A vírusirtó, tűzfal stb. csupán arra jó, hogy figyelmeztessen téged. Semmit sem fog érni, ha azt olvasod az egyik oldalon, hogy "kapcsold ki a vírusirtót és másold fel a crack könyvtárban lévő jatek.exe programot" és ezt szépen meg is csinálod. A Windows 8 óta jelen lévő Windows Defender is megfelelő védelmet nyújt, ha nem vagy barbár.
2016. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hominida ***** válasza:

Amit mondasz, azok jó észrevételek, de nem lehet ennyire leegyszerűsíteni a dolgot. Sokszor vagyok kénytelen bemenni a bozótosba, tetszésem ellenére, például egy bármelyik kereskedelmi honlap megnyitásakor. A dizájnos megjelenés rengeteg szkriptet mozgat, és ez még az átláthatóbb része a veszélyeknek, szóval én ma rászorulok a víruspajzs tudására.


(Egyébként én az Avast Free-t használom.)


Nincs legjobb. Több dologban is összemérendők, és nem egyformák. Csak elég jó van, és tudtommal az AVG is elég jó.

2016. szept. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

[link]


pl. itt van egy diagram a vírusirtók minőségéről.

Én nem szoktam a gépemen futtatni folyamatosan, 3-4 naponta max. lefuttatok egy ellenőrzést különböző vírusirtók segítségével.

2016. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hominida ***** válasza:
Akkor néhány nap múlva értesítést kapsz arról, hogy a Windows tele van vírusokkal, és nyugodjál békében. Mellesleg addigra kipumpálta a netre az összes pufferelt jelszavadat, az e-mailjeid címzettjeit, meg persze a tieidet, esetleg a fényképeidet, meg még a fene tudja, miket. Nem biztos, persze hogy nem. De elég esélyes. Én ritkán kapok riasztást, de kapok néha. Olyankor nem lenne jó, ha a gépen aktív állapotban őrizgetném őket, esetleg egy honlap kódjában már el is indítottam volna őket.
2016. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hominida ***** válasza:
A diagramon a sárga szakaszok a felhasználótól függő hatékonyságot jelzik. Vagyis jó beállításokkal hatékony, elbarmolt beállításokkal annyival kevésbé. De minden víruspajzsot ki lehet herélni, ha a júzer lusta foglalkozni a riasztásokkal, és gyengébbre veszi az érzékenységet.
2016. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
9%
Én évek óta nem használok vírusirtót.
2016. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
Óvszer nélkül krvázva sem kap mindenki nemi betegséget, szóval végül is lehet igazad.
2016. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
59%

Használj Linuxot, és nem kell vírusirtó, ami jelentős erőforrásokat vesz el a gépedtől. Én pont 10 éve használom, még a céges notebookra is feltettem a winfos mellé. Bármelyiket el tudom indítani. Dualboot...


Linux-szal:


1. sokkal gyorsabb lesz a géped,

2. sokkal üzembiztosabb lesz a géped,

3. sokkal biztonságosabb lesz a géped.

[link]


Általában a Microsoft Office miatt használnak az emberek windózt. De a hiedelmekkel ellentétben MSO-t Linuxon is lehet használni. Windows emulátorban (wine).


vagy: [link]


Bár vannak programok, főleg játékok és spéci programok, amiket még wine alatt sem lehet elindítani linuxon. Ebben az esetben Windózt kell használnod és vírusirtót. Szerintem az ingyenes AVG megfelelő választás.


Két cikk arról, hogy az amcsi katonai rendszerekben is linuxra cserélik a windowst... Ez azért valamit elmond...

Fő ok a vírusok... pedig azokra is lehetne vírusirtót tenni..


[link]

[link]

2016. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!