Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy működnek ezek a kép mögé...

Hogy működnek ezek a kép mögé rejtett kémprogramok?

Figyelt kérdés
Azaz érzésem van, hogy engem is megvicceltek ezzel. Ha mondjuk küldenek egy ilyen kép fájlt emailben vagy facebookon hirdetésekben akkor elvileg működésbe lép ez a hackerkedősdi? Segítsetek már mert nem vágom hogy mi ez. (És nyugi én nem akarok hacekrkedni csak nyugtassatok meg hogy ez nem ilyen egyszerű!)

2016. nov. 21. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__8..


Ez vagy te is?

Nyugi, senki nem küld neked fertőzött képet...

2016. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi de nem nyugtattál meg :/ . Amúgy nem én vagyok a belinkelt kérdésnek a feladója.
2016. nov. 21. 13:18
 3/4 anonim válasza:

"Nyugi, senki nem küld neked fertőzött képet..."


Dehogynem, "Nyugi"! :D

Facebook-on nem ismerős a helyzet?

Ha egy gyanútlan felhasználó rákattint egy adott, teljesen idegen képre, amiről nem lehet tudni, ki a feladója, honnan származik stb... az vírusszerűen terjed tovább és ismerősök között terjeszti a fertőzést.

2016. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Akkor válaszolj pár kérdésre:

- Használsz warez szoftvert?

- Nyitottál már meg emailben/honlapról letöltött/ pendriven kapott exe-t?

- Naprakész vírusirtód/ kémprogramirtód/ stb...-d van?

- Végzel manuális víruskeresést?

- Automata frissítéseket bekapcsolod?

- Frissen tartod mind az oprendszered, mind a felhasználói szoftvereidet?

- Használsz ccleaner/driver booster/super battery saver/ stb akármilyen kamu pucoló gyorsító optimalizáló programokat?

- Klikkeltél már olyan linkekre hogy "Sosem hitted volna, de igaz: ****", vagy "Az orvosok igyekeznek titokban tartani, de kiszivárgott a ***** titka", bármilyen kamu vagy clickbait linkre?

- Ha valami jogosultságot kér a **** funkcióhoz, mindig ráklikkelsz hogy OK?

- nyílt wifit?


Nem kell bevallani, vagy leírni ezeket, csak gondold át. Aztán rájössz, hogy a hacker jpg az a dolog, ami miatt a legkevésbé kell félned.

Kapcsold be a kiterjesztések megjelenítését, aztán kiderül, hogy a kép mégse kép, hanem valami.jpg.exe.

2016. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!