Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vadonatúj számítógép friss Op...

Vadonatúj számítógép friss Op rendszerrel miért nem kapcsol be?

Figyelt kérdés

Tehát, vettem egy új gépet, Windows 10 rendszer van rajta. Először bírta egy jó hónapig majd alig akart kikapcsolni az esti leállítás során, másnap nagy nehezen bekapcsolt, ám ekkor egy kis sárga lakat jelent meg az óra melletti ikonok közt és nem is engedett megnyitni elég sok mappát, a hatterkep is eltűnt es helyette fekete háttér volt. Gondoltam kezdjük elorol es újraindítottam a gépet: mar vissza sem kapcsolt csak hosszan, vagy egy órát kinlodott. Ekkor elvittem újra telepíteni. A hibát abban véltem hogy telepitettem egy black box verziós játékot. Újra telepítés óta teljesen rendben volt.

Na ez volt egy hete es most újra ugyanazt produkálja... valami megoldást tudnátok? Nem állapot egy vadi új es drága gépet hetente újra telepitgetni, ráadásul ezt is pénzért szervizben.

Semmilyen tört programot nem tettem fel rá, egy online játék fut rajta amin lassan 10 éve játszom probléma nélkül. Ezen kívül semmi mást, még netezésre is alig használom. Az Op rendszer viszont nem eredeti.

Valaszotok (nem pedig lealázó hurrogásotok) előre is köszönöm!



#szoftver #probléma #hardver lenne inkább?
2017. márc. 29. 11:15
1 2
 1/18 Derwer ***** válasza:
62%

1; Tanulj meg gépet telepíteni mondjuk. Elég egyszerű...

2; Lehet hardver hiba is. Memória tesztet futtass windows CD-ről, háttértára nézd meg HardDiskSentinelle.

3; Ennyi infóból bármi lehet, minimum kép kellene arról a rejtélyes lakatról.

2017. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nemtudok elindítani semmit sem, ha megpróbálom a következő fogad:

Explorer.exe

A kiszolgáló folyamat nem indítható el, mert a beállított identitás érvénytelen. Ellenőrizze a felhasználónevet es a jelszót.

Újraindítani sem merem, mert legutóbbi ilyen esetnél sem kapcsolt vissza.

2017. márc. 29. 11:27
 3/18 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy live linuxszal bootolni, ha azzal rendben megy, akkor nem hardveres hibáról van szó, hanem a Windowsnál nem stimmel valami.

És igen, te magad telepítsed, nem olyan ördöngös dolog.

2017. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szerintem elég jól leírtam mi történt a géppel.

Valaki tud értelmes választ adni azon kívül hogy magamnak telepítsem? Ugyanis egyáltalán nem ez a kulcsfontosságú problémám. Én nem értek hozza, de ha az aki ért hozza es újratelepitette nem oldotta meg a problémát, nyilván az en probalkozasom sem lenne megoldás. Ahogyan az sem hogy hetente újra kell húzni a rendszert, ez szerintem bárki számára belátható.

Bármi ötlet a hiba üzenettel kapcsolatban, vagy a sárga lakat jelzésről? Kép csatolását sem látom indokoltnak, óra mellett a jobb alsó sarokban ahol jelzi a hálózati kapcsolatot es hasonlókat egy szimpla sárga színű lakat, rá húztam az egeret semmit sem irt ki, egér bal gombjanak kattintásaval pedig el is tűnt.


//Ui: Csak akkor írj ha segíteni tudsz és nem okoskodni. Számomra nehéz egy rendszer újra telepítése, ugyanis sohasem csináltam még, de le merem fogadni ugyanígy lennél az én szakmámban adódó problémával, mégsem fogom ajánlani, h csináld magad.//

2017. márc. 29. 14:03
 5/18 lali51 ***** válasza:
81%
A Windows aktiválva van? Akkor szokott feketére váltani a háttér ha telepítés után lejárt a harminc nap és nincs aktiválva,újra telepítés után nem vár harminc napot.Ha a Windowsgépházba be tudsz jutni, akkor frissítés és biztonság - Windows alaphelyzetbe állítása.Ha sikerül akkor aktiváld KSM spicoval.
2017. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Az op rendszer a géped alap programja. Ne sajnáld mar a penzt hogy vegyel egyet. Azt irod draga a géped, ne sajnáld mar azt a 40 ezret amibe a win kerül. Ha neg sajnálod tegyel fel linuxot. Gondolom a mosógéppel sem úgy vagy hogy megveszed a legdrágábbat, az áramot neg lopod hozzá, mert amit csinálsz az lopás.
2017. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Aktiválva van igen, de nem tudom megnyitni a gépházat. A chrome az elindult, meg a tálcán levő programok közül néhány, valamint a feladatkezelő, semmi más.


//Igen lopom, nagyon el szégyellem magam... hja nem//

2017. márc. 29. 14:46
 8/18 SimkoL ***** válasza:
Én első körben a HDD vagy amin a rendszer van (SSD) hibájára gondolnék, amit esetleg táphiba vagy csatlakozási hiba is okozhat. Két vinyóm is produkált hasonlókat táphiba miatt, ki is kellet dobni őket mert az elején én sem gyanakodtam ilyen jellegű hibára - a Windows-t szidtam, holott ... -
2017. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Derwer ***** válasza:
Írtam/írtunk pár diagnosztizáló lépést, érdemes lenne megnézni őket...
2017. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha lopod, akkor igy jártál. Irj supportnak hátha tud segítek :D
2017. márc. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!