Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a céges gépem?...

Feltörték a céges gépem? Lehet neki nyoma?

Figyelt kérdés
Előrebocsátom, hogy nem értek az informatikához. De vírusos lett a céges gépem, azt mondta az egyik haverom, hogy majd ő segít megcsinálni. Meg is csinálta, létrehozott egy adminisztrátori hozzáférést, letörölte a vírust, és mindent visszaállított. De később közölte, hogy ennek van egy kis nyoma, és ha a rendszergazda rákeres, észreveheti ezt. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez nagyon szembetűnő -e, ha a gépre semmi sem lett telepítve, vagy ha úgyis nemsokára új laptopot kapok, nem is fog kiderülni. Segítséget előre is köszönöm

2017. ápr. 14. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha böngészed az állásokat, mert kifognak rugni és még pert is akasztanak a nyakadba, a céges adatok kiszivárogtatásáért...


Komolyan: Kutya se fog foglalkozni vele, ha nem kerültek ki jelszavak, amivel vissza élhetnek.

2017. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem került ki semmi sem :) meg utolsó senki vagyok a cégnél, nincsenek bizalmas adatok a birtokomban :D
2017. ápr. 14. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi extra, azonban máskor ilyenkor a rendszergazdát kell keresni, ő erre van!
2017. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, nem kevés idegeskedéstől ment meg. Hülye voltam...
2017. ápr. 14. 17:59
 5/5 Hominida ***** válasza:

"nincsenek bizalmas adatok a birtokomban"


Ám ha a géped más gépekhez is kapcsolódik, márpedg ez szokott lenni a helyzet, akkor a te gépeden át azokhoz is hozzá lehet férni. Nyilván nem könnyű, de meg szokták csinálni.


De ha a haverod a gépeden létre tudott hozni egy adminisztrátori hozzáférést, akkor a rendszer védelme már eleve nem valami erős. Buta dolog volt, amit csináltál, és lehet, hogy gyónnod kellene a rendszergazdának. A veszély gyors elhárításáért tett lépés enyhítő körülmény.

2017. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!