Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudnám megnézni a rendsze...

Hogy tudnám megnézni a rendszergazda jelszót a gépbe, be vagyok jelentkezve a rendszergazda fiókba de ezen belül hol tudom megnézni Windows 7 Professionolon?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 24. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:

A jelszot megnezni sehol nem lehet, alapveto biztonsagi kerdes hogy ne legyen visszafejtheto.


Engedd szepen el, hogy apuci gepere nem telepitesz jatekokat.

2017. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Reiber Péter ***** válasza:

A jelszót lehetetlen "megnézni", mivel nincs tárolva.

Egy ellenőrző összeg van tárolva, ami egy nagyon bonyolult matematikai algoritmussal keletkezik a jelszóból, ami számítást odafelé mindig elvégez a rendszer, hogy a jelszó jó-e.


Visszafelé ez a számítás nem végezhető el, ezt hívják egyirányú titkosításnak, pongyola kifejezéssel.


Egyébként meg egy igazi profi ilyen esetben nem is a jelszót szerzi meg, (ha egyszer rg. joghoz jut pár pillanatra), hanem "elrejt" magának egy titkos "bejáratot", amin át bármikor simán bejut rg. jogokkal...( ;D )

2017. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen? És az hogy kell? Félreértés ne essék az én gépemről van szó csak apáék lekódolták mert egy hétig nem tanultam, ez volt 3 hete... Szval mi is a a kiskapu?
2017. ápr. 25. 06:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tessék tanulni.
2017. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De mostmár tanulok, csak nem szedt3k le. Az a bajuk hogy 8. második félévén nem tanulok ötösre. De mindegy valaki tudja azt a kiskaput?
2017. ápr. 25. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen 'kiskapu', legalabbis nem neked. Ha magadtol nem tudod mit hogyan, nem is nagyon kell neked az a gep.
2017. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van ra pár módszer de egyik se neked való. Ez feltörés ami illegális. A windows 7 sehol nem tárolja a jelszót csak az ellenőrző összeget a registryben. Meg lehet kerülni fizikai hozzaféréssel ( jol mondtak felhasználó hozzáadása vagy offline módban más nem ntfs alapú operaciós rendszerrel: linux vagy freebsd vagy akármilyen más alapú disztribúcióval ami rendelkezik ntfs támogatással azaz fel lehet csatolni benne a windowsos kötetet. Ott lehet manipulálni a fájlt amiből a Windows dolgozik bejelentkezéskor). Sőt brute force algoritmussal törhető a hash alapján a jelszó de ez időigényes akár évezredekbe telő folyamat is lehet a jelszó hosszátol nagyon függő dolog). Megoldás tanulj... Hiába masodik félév kilencedikbe lesel hogy jé ezt nem ártott volna tudni vagy ezt megtanulni. Igazuk van. Ez amit irtam nem könnyű és tönkre is teheted a gépet ha rágoogliznál.
2017. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha most szorgalmasan tanulsz, fejlődsz, fejleszted magad, informatika terén is eljuthatsz arra a szintre, hogy feltörd a saját géped.


Mellesleg elég szánalmas, hogy el kellett tiltaniuk tőle :D

2017. ápr. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van megoldás, nem is nehéz. Ha ötösöd lesz év végére, amit meg is mutatsz, akkor megcsinálom neked egy kis pénzért, ha elhozod a géped. Addig tanulj.
2017. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!