Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Magától újraindul a gép, kék...

Magától újraindul a gép, kék ablakkal lefagy, magától felkerülnek programok, naponta talál 2-3 trójait a vírusirtó mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Egy ideje már nagyon idegesít, hogy a gépem magától lefagy, "whea uncorrectable error" hibakóddal kék ablakkal leáll, a vírusirtók naponta leszednek 2-3 trójait a gépről, aztán olyan 2 óráig optimális, aztán meg fél óránként ugyan úgy leáll. Ezek mellett, nem tudom van e köze hozzá, de a firefox folyton felkerül magától a gépre, amikor én hozzá se nyúlok, a böngészőmben a kezdőlap mindig átváltozik, nem rég még valami BigFarm is felkerült a gépemre. Valaki valamit tudna erre? (újratelepítés nem segít)
2017. máj. 7. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kék képernyők (különösen a whea jellegűek) hardveres meghibásodásra utalnak. Plusz még egy rakat vírus...


Cserélni kéne a gépet is, meg a felhasználóját is.

2017. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csigusz27 ***** válasza:
100%

"újratelepítés nem segít"

Miért nem segít? Arra nem gondoltál,hogy esetleg a

nem a rendszer partíción van a vírus...

Szerintem le kellene menteni amit lehet (ami biztos nem vírusos) és a teljes merevlemezt újraparticionálni és formázni.

2017. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló : Esetleg egy vinyó újravásárlás segítene a problémán?


2. Válaszoló : Minden újratelepítésnél, formázom, majd törlöm a partíciókat, tehát ha jól értelmeztem a válaszodat, akkor ez a lehetőség kilőve

2017. máj. 8. 16:26
 4/4 anonim ***** válasza:

1.Sajnos van egy két olyan vírus ami a winyó boot szektorába írja magát. Így amikor elindítod a gépet a vírus betölt. Formázod/particionálod de a vírus már megy így visszaírja magát. Megoldás lehet kiszedni a winyót és agy másik gépen teljesen reteszelni. (ehhez vannak megfelelő programok)

2. esetleg a telepítő lemezed vírusos vagy ha ne agy isten nem eredeti a win-ed a Windows looder-ben van vírus.

3. Valamelyik külső usbs cuccról jön rá vissza folyton.

mellesleg az Avast meg egy csomó más is képes boot idejű keresésre. Azokkal próbáld meg leirtani a vírust.

2017. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!