Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen módon, (eszköz, szoftve...

Milyen módon, (eszköz, szoftver, tett) és hogyan (időben, tartalmakban) korlátozzátok a gyerekeitek internet hozzáférését és hány éves korig?

Figyelt kérdés

Hogy lehet elérni, hogy a gyerek otthon semmiképpen ne férjen hozzá a tartalmakhoz, amihez nem akarjuk, hogy férjen, se az otthoni, se telefonos mobilhálózaton?


Hány éves korig érdemes korlátozni?


2017. jún. 11. 18:56
 1/8 anonim válasza:

Gyerekzár, vagy egyszerűen jelszót teszel a gépre.

15 éves korig

2017. jún. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem akadályozza meg, hogy okostelefonnon netezzen.
2017. jún. 12. 00:31
 3/8 anonim válasza:
Bocs ha nem adtam kielégitő választ, de én sem tudok mindent. Meglehet csinálni, efelől érdeklődj a szolgáltatódnál, ők biztosan tudják.
2017. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A router beállításaiban meg tudsz adni oldalakat amiket nem lehet elérni arról a hálózatról.
2017. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A mobil hálózat az okostelefonok nem ugyanaz a hálózat, mint az otthoni.


Így azt is kellene korlátozni.

Otthoni gép, gépek, oké, lehet rájuk Kaspersky félét tenni, amiben van ilyen, lehet a routeren is tiltani, s akár szolgáltató oldali angolosan broadband shield is lehet, ami esetén már a routerig sem jut el a tiltott tartalom.


De az okostelefon, 3G, 4G hálózata egy másik hálózat, másik IP cím, másik előfizetés.

2017. jún. 12. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Mobil előfizetés lemond, probléma megoldva.... Otthon tudja használni a wifit nem? Telefonálásra meg sima feltöltős sim aztán annyi.
2017. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elején kifejteném gyorsan a véleményem a dologról, tényleges megoldás lentebb lesz :)



Fontosnak tartom megjegyezni hogy a tiltás nem megoldás. Szerintem inkább csak a szülők biztonságérzetét növeli és inkább hamisan. Amire van kereslet, azt ki is fogják elégíteni alapon. Ezzel azt szeretném mondani, ha megtiltod, titokban csinálja. Ha letiltod, akkor megkerüli. Ha mégjobban letiltod, akkor majd csinálja a barátjánál.

Itt többre mennél azzal ha leülnétek és megbeszélnétek. Elmagyarázod hogy miért, meg ilyenek.


Sunyi megoldás lehet még a naplózás (ez lehet akár az előzmények megtekintése, vagy erre kitalált szülői felügyeletnek nevezett gyakorlatilag kémprogram telepítése), habár ezek már törvényen kívüliek a levéltitok, meg ilyesmi törvények a gyerekekre is érvényesek, de így látod ha felment olyan helyre, így meg tudjátok beszélni, hogy miért nem szeretnéd, miért nem jó az számára.


Én azt mondom hogy érdemesebb egy olyan kapcsolatot kialakítani a gyerekkel ahol tudja, hogy a szülőre bármikor bármiben számíthat, bármilyen téma, ami máshol kínos vagy tabu, itt megkérdezhető legyen. Mondom ezt annak ellenére hogy ötletem sincs hogy kell ezt csinálni, de akárhány szülőnél láttam, sokkal jobb a gyereknek.


Továbbá érdemes lehet valahogy azon elgondolkodni, hogy nem-e lehetne az internetet egy családi programmá konvertálni egy icipicit, és akkor te felügyeled :)



TÉNYLEGES VÁLASZ:

Attól függ mennyire vagy informatikus és mennyire informatikus a gyereked. Lehet rá tenni egy tűzfalat, amit jelszóval levédesz. Az android beépítetten tartalmaz tűzfalat, ehhez kell általában egy kezelőfelületet letölteni, aztán egy alkalmazás zároló programot, azzal lezárolod.


De vannak erre szakosodott szoftverek, ilyen családbiztonság kategóriájú dolgok, van ilyen a Kaspersky-nek, Nortonnak, Esetnek (NOD32 gyártója), talán a TrendMicronak, de az utolsó link is egy ilyen. Ha nem vagy túl informatikus akkor ezeket tudom ajánlani. Google Playen "Parental Control" kulcsszó alatt vannak ilyenek. Arra figyelj, hogy némelyik nem tartalmaz internet forgalom szűrést, amiket lentebb linkeltem, azokat úgy láttam hogy tudnak ilyet.


ESET: [link]

Norton: [link]

McAfee: [link]


Vagy akár beleírhatod a hosts fájlba is. (Google: Android Hosts file)


Ha tudsz angolul akkor találtam ilyeneket:

[link]


[link]

2017. jún. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Magán a telefonon vagy az op rendszerén nincs ilyen funkció?
2017. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!