Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ebay-ről rendelni biztonságos?...

Taródi benjámin kérdése:

Ebay-ről rendelni biztonságos? Hogy van ennek a menete? Szabad e megadni a bankkártya biztonsági kódját?

Figyelt kérdés
Ebay Biztonság Bankkártya
2017. aug. 2. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:

az ebay nem fogja kérni. azt a paypal fogja.


az ebay pedig olyan mint a jófogás vagy a vatera.

2017. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csinalj egy paypal fiokot. S azt csatold az ebay account-hoz.

Evek ota rendelgetek, sosem volt problema.

2017. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hominida ***** válasza:
24%
A biztonsági kódot pedig soha sehol sem szabad megadni. Ha az a vásárlás feltétele, akkor kerülő megoldást kell találni. Ha megadjuk a kódot, onnantól bárki vásárolhat a mi kártyánk terhére.
2017. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálj paypal fiókot. A pyapal egy nemzetközi ingyenes online bank. Nem olyan könnyű regisztrálni de vannak magyar leírások. Nagyon biztonságos, a bankkártyád kell hozzá csatolni. És ne félj tőle, a paypalnak akkor a pénz forgalma, mint az egész magyar államnak. És ezzel biztonságosan vásárolhatsz ebayr-ről. Ugyanis nagyon erős a vásárló védelme. Ha átvernek vagy nem kapod meg, vissza adja a pénzed. Szóval így az ebay is biztonságossá válik.
2017. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! :)

Mindenkinek ment a zöld like!

2017. aug. 3. 10:03
 6/10 anonim válasza:
100%
Az a legbiztonságosabb, ha a bankodtól kérsz egy internetes kártyát, amire mindig csak annyi pénzt teszel, amennyit el akarsz éppen költeni. Ez általában ingyenes. De előttem már leírták, szerintem az itthoni netes fizetésektől jobban kell félni, mint a PayPaltól.
2017. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: ez azért így nem igaz :-) Számos, pl. közüzemi számlát neten kiegyenlíthető megoldás során kell megadni a CVV-t. Steam-en is. Amazon-on is. A Google is kéri, az Apple is és a Microsoft is, a Spotify is és sorolhatnám. Tizenéve használom így (csak akkor hagyok a PayPal-nek jutalákot, ha muszáj). Ott nem szabad, akikben nem bízol meg - bár onnan vásárolni sem szabad.
2017. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hominida ***** válasza:

#7, kitartok a véleményem mellett, a felsoroltak ellenére is. Ha egy szolgáltató nem teszi lehetővé, hogy az általa megadott számlaszámra az általa megadott azonosítójú, általad kezdeményezett utalással fizess, akkor legalább azt meg kell tenned, amit #6 mond, vagyis hogy kell egy második, virtuális kártyát csináltatnod, amelyről nem tudják leszívni a rendes számládon levő összes pénzt, most és a jövőben. A biztonsági kód nem cserélhető és mindössze három karakteres, ez a mai jelszószabályok között kínosan röhejes volna, ha ezen még tudnánk nevetni. Ez a rendszer egy kőkorszaki viszonyok között született, sokszorosan túlhaladott megoldás.


Nem attól kell tartanod, hogy a Google, Steam stb. fogja leszívni a számládat, bár az sem lehetetlen, hiszen adhatsz nekik erre engedélyt figyelmetlenségből, tévedésből is valamilyen indokkal, egy-két kattintással. Én jártam már így egy mezei játékszolgáltatóval, de csak 3 ezer forintom bánta, szerencsére, mert én már a rendes számlámon sem tartok sok pénzt. Szeretem a bankjegyek megnyugtató zizegését hallgatni, amikor előveszem őket a párnacihából. Azt a pénzt ki kell venni a kezemből ahhoz, hogy elveszítsem, és ezt nem lehet távolról, észrevétlenül megtenni.


Aki azt mondogatja, hogy a folyószámla leszívását sem, az ezek szerint nem olvas híreket.


Igazán tartani attól lehet, hogy az akármennyire titkos csatornán átvitt banki adatokat harmadik, csöppet sem jó szándékú fél is olvassa, esetleg nem az átvitel közben, hanem az előtt vagy az után, a tranzakcióban részt vevő gépeken. Tudjuk, hogy ilyen is megtörténik, naponta.


Ha megkapom a fogadó fél számlaszámát, akkor a bankomnak ki tudom adni az utasítást, hogy utalják oda a pénzt, és így csak egyetlen szolgáltatóval kell ez ügyben a kapcsolatot fenntartanom, ráadásul a biztonsági kód megadása nélkül.


Szóval akiknek ennyire nem tetszett ez előző válaszom, azok valószínűleg a "korszerűség" lelkes hívei, én viszont az óvatosság lelkes híve vagyok, és ezzel együtt csak egy kicsi kényelemről mondok le a nyugalmamért cserébe.

2017. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pinkpancser ***** válasza:
70%

8# A paypal (mév ha kéri is a CVV-t) biztonságosabb, gyorsabb, megbízhatóbb és olcsóbb mint az utalás!

Egyébként én meg hallottam olyan esetről is, amikor betörtek valahová és a párnacihából elvitték a lóvét!

2017. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megjött éppen ma amit rendeltem.

Semmi baj nem lett belőle csináltam egy paypal-t azzal fizettem,nem lopták le a pénzem a számlámról.

Köszi,mindenkinek ment a zöld pacsi! :)

2017. szept. 7. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!