Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Budapest Liszt Ferenc...

A Budapest Liszt Ferenc reptéri free wifi hálózat mennyire számít biztonságosnak?

Figyelt kérdés
Szakmabeliek válaszát várnám, ha esetleg jár erre valaki. Sajnos windows 7-es gépről voltam kénytelen használni a rendszert, elég szenzitív adatokkal (útlevélről készített fénykép továbbítása, banki adatok, lakcímek beírása évekre visszamenőleg stb). A frissítések szedve voltak, meg avast vírusírtóm is volt a gépen. Soha nem csináltam volna ilyet ha van más lehetőségem is épp de tényleg létfontosságú volt a dolog akkor. egyszrűen nem volt más mód megoldani a helyzetet. De aggaszt. Most elgondolkoztam, hogy ellophatták az adataimat, főleg a személyi okmányaim fényképmásolatát a gépemről. Mit tegyek?

#kockázat #adatlopás #publikus wifi hálózat
2017. okt. 20. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ingyen wifi? Semennyire. Főleg így, hogy pont pár napja találtak egy súlyos sebezhetőséget. [link]


"a wifi protokolljában található hibák kihasználásával a teljes átmenő adatforgalom megfigyelhető"


Ettől persze nem 100% hogy valaki éppen ügyködött rajta, de ne lepődj meg, ha pl. hirtelen lopott autók kerülnek a nevedre...

2017. okt. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma jött a Telekom Fon wifi levél, pontos adatokkal. Ki akartam próbálni, de nem biztonságosnak minősítette az ESET Internet Security10. Aztán valamilyen támadást vissza is vert a Hálózati védelem. A támadás az Otthoni hálózatot is átállította Nyílvánosra. Egyszóval nem kell mostanában wifit használni.
2017. okt. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És most mit csináljak az útlevelemmel? ez pár hete volt, és azóta használtam már utazásra, számlanyitásra is. jelentsem be, hogy elveszett? vagy? marhára nem fognak ezzel foglalkozni a rendőrségen, gondolom.
2017. okt. 21. 09:15
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Már valamelyik ISIS harcos kezében van az útleveled másolata. Menj a rendőrségre és jelentsd fel a repülpteret! Az az ő felelősségük, hogy normális, védett wifi működjön.
2017. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően semmilyen free wifi nem biztonságos. Mindazonáltal ha az adataidat a szerverrel titkosított kapcsolaton bonyolítottad, akkor nagy valószínűséggel nem történt semmi gond - a wpa hiba SSL kapcsolatok lehallgatását vagy módosítását nem teszi lehetővé, csak a titkosítatlan kommunikációt.
2017. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!