Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet észrevenni, ha...

Hogyan lehet észrevenni, ha fel akarják törölni valaki e-mail fiókját? A próbálkozást észre lehet venni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm valami olyasmit mondott, hogy már nyolcadjára próbáltak betörni az e-mailembe, de megváltoztattam a jelszót.... Az érdekelne, hogy ezt a tevékenységet hogyan lehet észrevenni, mármint a próbálkozást? Olyasmiről tudok, hogy le lehet ellenőrizni, hogy milyen eszközről illetve IP címről jelentkeztek be. Ha viszont beléptek, akkor viszont ez már nem próbálkozás, hanem megtörtént eset. Nekem valahogy nagyon sántít ez a történet. Szóval lehetséges, hogy észre lehet venni a "próbálkozást", ha igen, hogyan?

2017. okt. 24. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Eszre lehet, hogyha az adott szolgaltato erre lehetoseget ad.


Altalaban a ketlepcsos azonositas kozben szokott dobni egy emailt is az esetrol. Kifejezetten probalkozast jelento weboldallal meg nem talalkoztam.

2017. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Például Gmail esetében ha megpróbálnak belépni és elírják a jelszót akkor a rendszer e-mail értesítést küld neked bejelentkezési kísérletről. Így észlelhető a próbálkozás, de egy olyan szolgáltató amit semmit nem csinál, ott te sem fogsz semmit észrevenni. Annak nincs látható jele ha valaki be akar lépni a fiókodba, kivéve ha a szolgáltató reagál rá valamilyen mód (értesítést küld, kizárja a próbálkozód 3 rossz jelszómegadás után, stb...).
2017. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!