Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy merevlemezt de...

NarancsCraft kérdése:

Kaptam egy merevlemezt de kódolva van lehetséges működésre bíni?

Figyelt kérdés
Na szóval olyan problémám lenne hogy kaptam egy laptop HDD-t belerakom a gépembe bekapcsolom jelszót kér. Akitől kaptam a merevlemezt nem tudja a jelszót. valahogyan lehetséges működésre bírni? Pontos tipus : Seagate Moments 5400RPM 250 GB

2017. nov. 19. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Ez a kódolás lényege. Ha lekódolod és nem tudod a jelszót akkor sok lehetőséged nincs.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2017. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És akitől kaptad Ő hogy használta?

BitLocker?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2017. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még jó , hogy uazt linkeltük :)
2017. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld leformázni, ha nem jó, akkor a biosban kapcsold le a Hdd pasword, lock funkciót.
2017. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akitől kaptam az se használta csak otthon találta és odaadta mert tudta hogy én úgy ahogy értek az informatikához. Őszintén én nem tudom milyen fajta kódolás csak azt ha bele rakom a gépbe akkor jelszót kér a rendszer se akar elindulni a másik lemezről.
2017. nov. 19. 11:28
 6/12 Dongaben ***** válasza:
Ha nincs "titkosítva" a lemez, akkor elég leformázni.
2017. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Netudom formázni se mivel ugye a windows se indul el csak odáig jutok el hogy kéri a jelszót
2017. nov. 19. 11:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs szükség a lemezen levő dolgokra, akkor

* az inkriminált meghajtót másodlagosként berakva, a Windows Lemezkezelőjéből (Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök)

* vagy Live Linux rendszerről (CD-ről/USB meghajtóról) indítva a gépet partíciókezelővel (gparted/parted)

le tudod formázni/szanálni a partíciós tábláját

2017. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dongaben ***** válasza:
Másik géphez csatlakoztatva, akár USB-s házban lehet formázni. Vagy a Win telepítővel, újratelepítés. (A jelszó ismerete nélkül amúgy sem használható a rajta lévő rendszer.)
2017. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg ezt, itt ajánlanak egy-két programot a dologra, másodlagos merevlemezként becsatolva, esetleg sikerülhet a dolog : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2017. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!